Galatasaray   |   Beşiktaş   |   Fenerbahçe   |   Süper Lig   |   Şampiyonlar Ligi   |   UEFA Avrupa Ligi   |   NBA   |   Eurolig   |   Beko Basketbol Ligi

Galatasaray Arda Turan'a kapıları tamamen kapattı

A24.com.tr » spor » Galatasaray Arda Turan'a kapıları tamamen kapattı
Galatasaray Arda Turan'a kapıları tamamen kapattı

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, teknik direktörü Fatih Terim ile yaptığı görüşmede Arda Turan transferinin hiç gündeme gelmediğini bir kez daha vurguladı.

Galatasaray'da Üyelik Berat Töreni, Kulüp Başkanı Mustafa Cengiz'in katılımıyla Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda yapıldı. Mustafa Cengiz, törenin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda gerçekleştirilen törene, sarı-kırmızılı kulübün başkanı Mustafa Cengiz, ikinci başkan Abdurrahim Albayrak, başkan yardımcısı Yusuf Günay, yönetim kurulu üyeleri, divan kurulu başkanı Eşref Hamamcıoğlu ve eski başkanlardan Alp Yalman da katıldı.

Törende açıklamalarda bulunan Mustafa Cengiz, başkan olarak ikinci kez yeni üyelere belgelerini takdim edeceğini belirterek, "Çok değerli büyüğümüz Ali Sami Yen'in dediği gibi, Galatasaraylı olmak, bir renge sahip olmaktır. Bence sadece bir renge sahip olmak da değil, bir kültüre, duruşa ve karaktere sahip olmaktır. Bu, örnek bir karakter ve duruştur. Toplumda pozitif anlamda ayırt edici bir karakterdir. Galatasaraylı olmak, kurallara uymak demektir. Devletine ve milletine Çanakkale'de olduğu gibi sahip çıkmaktır. Ne mutlu ki Galatasaraylıyız." ifadelerini kullandı.

Galatasaray Kulübü Sicil Kurulu Başkanı Selçuk Erdoğmuş ise 400 yeni üyeye beratlarının verileceğini belirtti. 

Yapılan konuşmaların ardından, yeni üyelere beratları takdim edildi. İlk berat takdimini, kulübün en yaşlı üyesi 102 yaşındaki Fuat Diriker gerçekleştirdi.

Bir dönem Galatasaray'da forma giyen eski futbolcu Necati Ateş de berat takdim edilenler arasında yer aldı.

Arda Turan ile ilgili sorulan soruyu yanıtlayan Cengiz, "Arda Turan konusunda bize intikal eden bir durum yok. Hocamızla transfer toplantısı yaptık. Bize böyle bir talep gelmedi. Arda Turan'ı Fatih Terim'e sordum. Ayın 2'sinde 4 saat toplantı yaptık. A harfi gündeme gelmedi. Sosyal medya üzerinden işlemek ne derece doğru bilemiyorum..." dedi.

"Ben, MHK'nın ve hakemlerin çok kötü niyetli olduklarına inanmıyorum" diyen Cengiz, "MHK Başkanı Alp ile hayatımda hiç görüşmedim, bir kez gördüm; onda da baş selamı verdim. Kör gözüne vura vura..." diyen Cengiz, Rizespor maçı ile ilgili ise, "İnsanın içi acıyor, bir takımın hakkını gasp ediyorsunuz" ifadelerini kullandı.

"Sayın Cumhurbaşkanı'mızın tarihi bir konuşması oldu"

Süper Lig'de ikinci yarının tüm kulüpler için hayırlı olmasını dileyen Mustafa Cengiz, Gençlik ve Spor Bakanlığınca düzenlenen Spor Kulüpleri ve Federasyonları Çalıştayı için bulundukları Ankara'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önemli açıklamalar yaptığını dile getirdi.

Ankara'da gerçekleştirilen çalıştayın önemine dikkati çeken Cengiz, sözlerini şöyle tamamladı:

"Tüm kulüplerin temsilcileri oradaydı. Sayın Cumhurbaşkanı bizleri huzuruna kabul etti. Görüşlerimizi ilettik. Sayın Cumhurbaşkanı'mızın tarihi bir konuşması oldu. Sayın TFF Başkanı, yabancı sınırlamasından söz ederken, bir şekilde sayın Cumhurbaşkanı'mızın adını zikretti. Sayın Cumhurbaşkanı'mız buna iyi bir tepki verdi. Müthiş bir konuşma yaptı. Özetini söylüyorum, 'Arkadaşlar lütfen spora siyaseti karıştırmayın. Benim adımı (Sayın Cumhurbaşkanı da bu fikirde), (Sayın Cumhurbaşkanı'nın da görüşü bu şekilde) diye ifade etmeyin. Ben eğer bir şey söyleyeceksem, bunu doğrudan söylerim. Aracıya ihtiyacım yok.' dedi. Hepimiz çok mutlu olduk. Dikkatli olmamız ve spora siyaseti sokmamamız gerek."
 


YORUMLAR

İlginizi çekebilecek diğer haberler