Galatasaray   |   Beşiktaş   |   Fenerbahçe   |   Süper Lig   |   Şampiyonlar Ligi   |   UEFA Avrupa Ligi   |   NBA   |   Eurolig   |   Beko Basketbol Ligi

Fenerbahçe'de Kjaer belirsizliği

A24.com.tr » spor » Fenerbahçe'de Kjaer belirsizliği
Fenerbahçe'de Kjaer belirsizliği

Fenerbahçe'de 'savunma bakanı' Simon Kjaer'in takımdaki belirsizliği sürüyor. İtalyan takımlarının radarındaki oyuncu için Kocaman, "Kal ve lider ol" mesajı gönderdi.

Fenerbahçe'de gidecek ve kalacak oyuncuların belirsizliği sürüyor. Bir süredir İtalya'dan teklifler alan Danimarkalı Simon Kjaer'i takımda tutma çalışmaları yönetim ve Aykut Kocaman tarafından yürütülüyor.

Fenerbahçe'nin en önemli kozlarından Kjaer'e, yeni sezonda önemli bir görev teklif edildi. Aykut Kocaman'ın da satılmamasını istediği tecrübeli futbolcuya, idareciler 'Takımda kal, lider ol' mesajını iletti.

Fenerbahçe Yönetimi, kadrosunu yenilemesinin ardından yeni sezon için kaptan değişikliğine de gidiyor. Sarı-lacivertliler, takıma geldiği günden itibaren yaşantısıyla tam not alan Simon Kjaer'i kadroda tutup kaptanlık görevini üstlenmesini istiyor.

Danimarkalı futbolcu takımdan ayrılmayı planlasa da henüz somut bir girişimin olmamasının ardından Kjaer'in son kararı bekleniyor.

Yönetim, Teknik Direktör Aykut Kocaman'ın kalmasını istediği oyuncuya böyle özel bir görev vererek ikna yoluna gidecek.

Taraftarın en çok sevdiği isimlerden biri olan Kjaer, mücadeleci ve agresif yapası ile de dikkat çekiyor. Özellikle bu sezon saha içinde mağlubiyeti kabul etmeyen isimlerin başında olan futbolcu yeni sezonda bu özel görev ile hem savunmanın hem de takımın lideri olacak.

 

VOLKAN DEMİREL'İN GELECEĞİ

Ayrıca Kjaer'e bu görevin teklif edilmesinin bir nedeninin de mevcut kaptan Volkan Demirel'in yeni sezonda ikinci kaleci olarak takımda kalmasının planlanlanması olduğu ortaya çıktı. Volkan Demirel'in yedeğe çekilmesinin ardından saha içinde yeni bir lidere ve kaptana ihtiyaç duyuldu.

İdareciler ayrıca Volkan'ın oynadığı pozisyon gereği kaptan olarak oyuna ve takıma müdahalesinin sınırlı olduğu konusunda da fikir birliğine vardı. Bu nedenle hem Kjaer'i takımda tutmak hem de saha içinde daha aktif olan bir ismin lider olması için böyle bir teklif yapıldı. 


YORUMLAR

İlginizi çekebilecek diğer haberler