Galatasaray   |   Beşiktaş   |   Fenerbahçe   |   Süper Lig   |   Şampiyonlar Ligi   |   UEFA Avrupa Ligi   |   NBA   |   Eurolig   |   Beko Basketbol Ligi

Beşiktaş'ta yardımcı antrenör Orhan Ak istifa etti

A24.com.tr » spor » Beşiktaş'ta yardımcı antrenör Orhan Ak istifa etti
Beşiktaş'ta yardımcı antrenör Orhan Ak istifa etti

Teknik direktör Abdullah Avcı'nın Beşiktaş'ın başına geçmesinden sonra yardımcı antrenörlük görevine getirilen Orhan Ak, taraftarın yoğun baskısı sonrası istifa etti.

Beşiktaş yeni sezon öncesinde Şenol Güneş'in yerine Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı ile anlaşmıştı. Avcı'nın Başakşehir'de yardımcı antrenörlüğünü yapan Orhan Ak ise yardımcı antrenörlük görevine getirildi. 

Geçmiş yıllarda FETÖ'ye olan yakınlığıyla bilinen Orhan Ak geldiği günden beri taraftarlar tarafından istenmeyen adam ilan edilmişti. Antrenman ve hazırlık maçlarında taraftarlardan yoğun tepki gören Orhan Ak, son olarak Sivasspor deplasmanında gördüğü tepki sonrası istifa kararı aldı. 

Orhan Ak'ın yaptığı yazılı açıklama şöyle:

"Büyük Beşiktaş camiasının dikkatine" diye başlayan açıklamada, "Bugün itibarıyla Beşiktaş Jimnastik Kulübündeki görevimden istifa ediyorum. Geldiğimiz ilk günden beri kader birlikteliği yaptığım hocam Sayın Abdullah Avcı ile birlikte Beşiktaş Futbol Kulübünün menfaatleri doğrultusunda çalışarak kulübümüzü şampiyonluğa ulaştırmayı hedefledik." ifadeleri yer aldı.

"Bu süreçte malum olduğu üzere sosyal medyada bazı taraftarlarımızdan gelen istifa çağrılarını yakından takip ettim." ifadesini kullanan Orhan Ak, şunları kaydetti:

"Bu olumsuzluğa istinaden kulübümü, başkanımızı ve hocamızı zor durumda bırakmamak adına takımımızdaki görevi bırakmak için birkaç kez hocamıza danıştım. Bu talebime karşın hocamızın isteği doğrultusunda, 'üzerimdeki büyük hatırına istinaden' kulübümüzdeki görevime devam ettim. Bundan dört sene öncesinde yaşanan tamamen şahsi bir reaksiyonun, tüm Beşiktaş taraftarına gösterilmiş bir tepki gibi yansıtılması üzerine özür açıklamasında da bulundum."

Orhan Ak, açıklamasında daha sonra şu ifadeleri kullandı:

"Şu bilinmelidir ki ben bulunduğum yere hiçbir zaman bir yük olmak istemem. Ailemden sonra vazgeçemediğim tek tutkum olan futbolda amacım görevimi en doğru biçimde yerine getirmek. Kariyerimin bundan sonraki bölümünde de, bugüne kadar sahip olduğum tüm başarı ve güzel anıları borçlu olduğum bu güzel oyuna ve ülke futboluna yararlı olabilmek için var gücümle çalışacağım. Hayatta yaşadığım olumsuz durumlara her zaman 'her şeyde bir hayır vardır' felsefesi ile yaklaştığım için taraftarımıza herhangi bir kırgınlık duymuyorum. Yaşanan bu süreçte sokakta, tribünde, dışarıda bana destek veren taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Beşiktaş'ta çalıştığım iki ayı her zaman güzel anılarla hatırlayacağımı tüm samimiyetimle söyleyebilirim. 2019-2020 Cemil Usta Sezonu’nda başta kulübümüze olmak üzere, Başkanımız Sayın Fikret Orman’a, hocamız Abdullah Avcı ve ekibine başarılar dilerim."


YORUMLAR

İlginizi çekebilecek diğer haberler