Galatasaray   |   Beşiktaş   |   Fenerbahçe   |   Süper Lig   |   Şampiyonlar Ligi   |   UEFA Avrupa Ligi   |   NBA   |   Eurolig   |   Beko Basketbol Ligi

Başakşehir'den tepki çeken açıklama

A24.com.tr » spor » Başakşehir'den tepki çeken açıklama
Başakşehir'den tepki çeken açıklama

Başakşehir kulübü, resmi sitesinden yayınladığı açıklamada Galatasaray İkinci Başkanı Abdürrahim Albayrak için "Bir kulüp yöneticisi" ifadesini kullandı. Sarı kırmızılı taraftarlardan tepki yağdı.

Galatasaray ile Başakşehir arasındaki gerilimde son dakika.. Geçtiğimiz sezon Galatasaray İkinci Başkanı Abdürrahim Albayrak'ın VAR sistemi nedeniyle yaptığı açıklamalar sonrası iki kulüp karşı karşıya gelmiş, Albayrak'ın 6222 sayılı yasa nedeniyle ceza aldığı ortaya çıkmıştı.

Bu gelişme sonrası Başakşehir cephesinden yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada Albayrak'ın ismi verilmedi "Bir kulüp yöneticisi" ifadesi kullanıldı. Başakşehir'in resmi internet sitesinden yapılan açıklama şöyle:

Kulübümüz ve Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Göksel Gümüşdağ, bir kulüp yöneticisinin ‘Sporda şiddeti teşvik edecek şekilde basın ve yayın yoluyla açıklamada bulunma’ eylemi nedeniyle öncelikle ilgili kişinin 6222 sayılı Kanun’a muhalefet ettiğinin tespiti ile bu kanun uyarınca idari para cezası uygulanması, bu cezanın ilgili kişinin spor yöneticisi olması sebebiyle artırılması ve idari tedbir olarak spor müsabakalarını seyirden yasaklama kararı verilmesi talebi ile suç duyurusunda bulunmuştur.

Bu başvuru üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca verilen karar ile, ilgili şahsın 6222 sayılı yasayı ihlal ettiği tespit edilmiş ve kendisinin ilgili kanunun 22. maddesi gereğince 5000 TL idari para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.

İlgili yönetici, hatırlanacağı üzere “Bildiğim bir çok şey var. Bana söylenen çok şeyler var. Zamanı geldiğinde paylaşacağım” demiş, defalarca kendisini bildiklerini söylemeye davet etmemize karşın söylediği sözlerin arkasında duramamıştır. İlgili yönetici, kendisini suçlu bulan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın vermiş olduğu kararın kesinleşmesi ile birlikte idari para cezasını ödemiş ve hakkında kurulan hüküm kayıtlara geçmiştir.

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü olarak, Türk futbolunun gelişimi ve temiz oyun için kulüp yöneticilerinin ve teknik sorumlularının bu ve benzeri şekilde asılsız ve ispat edemeyecekleri iddialardan kaçınmalarını, aksi halde iddiaların kanıtlarla ortaya çıkarılması için sonuna kadar takipçisi olacağımızı belirtiriz.

Kamuoyuna saygıyla sunarız.

TEPKİ YAĞDI

Başakşehir'in kullandığı "Bir kulüp yöneticisi" ifadesi sosyal medyada Galatasaraylı taraftarların tepkisini çekti. Taraftarlar Başakşehir ve Göksel Gümüşdağ aleyhine çok sayıda paylaşım yaptı. 


YORUMLAR

İlginizi çekebilecek diğer haberler