A24.com.tr » yaşam » Yolcu otobüsü Silopi yakınlarında kaza yaptı

Yolcu otobüsü Silopi yakınlarında kaza yaptı

Yolcu otobüsü Silopi yakınlarında kaza yaptı

Şırnak'ın Silopi ilçesinde için de Iraklı yolcuların bulunduğu otobüs takla attı. Meydana gelen kazada ilk belirlemelere göre 9 yolcu hayatını kaybederken 28 kişi yaralandı.

İstanbul'dan Erbil'e doğru yola çıkan içinde çok sayıda Iraklı yolcunun bulunduğu otobüs Şırnak'ın Silopi ilçesi yakınlarında şarampole yuvarlandı. Metro Turizme ait olduğu belirtilen yolcu otobüsünün içinde bulunan yolculadan 9'u hayatını kaybederken, 38 kişi de yaralandı.

İstanbul’dan Irak’ın Erbil kentine yolcu taşıyan ve sürücüsünün adı öğrenilemeyen Irak plakalı Metro firmasına ait yolcu otobüsü, Habur-Silopi arasındaki çevre yolunun 6’ncı kilometresinde sabah saat 07.30 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle şarampole yuvarlandı. Kaza haberinin duyulması üzerine olay yerine çok sayıda ambulans, sağlık, jandarma, polis ve itfaiye ekibi sevk edildi. Kazada, biri hastanede olmak üzere 3’ü çocuk 9 kişi öldü, 2’si ağır 38 kişi yaralandı.

Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde Irak uyrukluları taşıyan otobüsün devrilmesi sonucu, ilk belirlemelere göre 9 kişi öldü, 28 kişi yaralandı.

 

,
YORUMLAR
  Cem Özer neden evlendiğini buz gibi espriyle açıkladı
Cem Özer neden evlendiğini buz gibi espriyle açıkladı