A24.com.tr » eğitim » YKS başvuru ücreti ne kadar 2019 - YKS başvurusu nasıl yapılır - YKS başvuru belgeleri

YKS başvuru ücreti ne kadar 2019 - YKS başvurusu nasıl yapılır - YKS başvuru belgeleri

YKS başvuru ücreti ne kadar 2019 - YKS başvurusu nasıl yapılır - YKS başvuru belgeleri

Milyonlarca öğrencinin hayalindeki üniversiteye açılan ilk sınav olan YKS için başvurular resmen başladı. Peki bu yıl YKS başvuruları nasıl yapılıyor, başvuru ücreti ne kadar?

 YKS başvuruları için krtik sürece girildi. Üniversite adayları sınav öncesinde son hazırlıklarını yapmaya devam ediyor.

Üç oturumlu sınavın tarihleri 2018-2019 ÖSYM takvimine göre, ortaöğretim kurumlarının (lise veya dengi okullar, açık öğretim liseleri) son sınıfında olanlar veya bir ortaöğretim kurumundan mezun olanları ilgilendiren YKS'nin ilk oturumu olan TYT 15 Haziran'da, AYT 16 Haziran, YDT ise 16 Haziran'da uygulanacak.

2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Kılavuzu

BAŞVURU TARİHLERİ

YKS başvuruları 12 Şubat-6 Mart tarihleri arasında. Geç başvuru günü 19 Mart, sonuçlar ise 18 Temmuz'da duyurulacak.

YKS'nin oturumları olan TYT, AYT ve YDT'nin tarihleri ÖSYM tarafından belirlendi. Temel Yeterlilik Testi (TYT) sınavı, 15 Haziran 2019 tarihinde, Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınavı, 16 Haziran 2019 tarihinde kurum tarafından yapılacak. Sınav saati ÖSYM tarafından kılavuzda açıklanacak. Yabancı Dil Testi (YDT) sınavı, 16 Haziran 2019 tarihinde ÖSYM tarafından yapılacak. Sınav saati ÖSYM tarafından kılavuzda açıklanacak.

Başvuru merkezlerinin adresleri ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinde yer alıyor. Başvuruya giderken eksiksiz ve doğru olarak doldurulmuş 2019-YKS Aday Başvuru Formu ile Nüfus Cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaportun aslı gerekiyor.

YORUMLAR
  Altın Küre adayları belli oldu (2018 Golden Globes'a The Shape of Water damgası)
Altın Küre adayları belli oldu (2018 Golden Globes'a The Shape of Water damgası)