A24.com.tr » dünya » Yeni Zelanda'da saldırısına dünya sosyal medyadan tepki gösterdi

Yeni Zelanda'da saldırısına dünya sosyal medyadan tepki gösterdi

Yeni Zelanda'da saldırısına dünya sosyal medyadan tepki gösterdi

korkunç olayın ardından sadece Yeni Zelanda'dan değil tüm dünyadan sosyal medya kullanıcıları yazdıkları destek mesajlarıyla saldırının kurbanları için "Onlar biziz" etiketiyle paylaşıml yapıyor.

 Yeni Zelanda başbakanı Jacinda Ardern'in, 'Bugün ülkemizin en karanlık günlerinden biri' diyerek tanımladığı ChristChurch ilçesindeki iki camiye yapılan korkunç saldırı sonrası sosyal medya kullanıcıları ırkçılık ve nefret karşıtı bir kampanya başlatarak '#TheyAreUs' "Onlar biziz" etiketiyle paylaşımlar yapmaya başladılar.

TKan donduran bu korkunç olayla sarsılan dünya, nefrete geçit vermek istemeyen, ırkçılığa karşı olan insanların saldırgana tepki, hayatını kaybeden ve yaralananlara destek ve sevgi dolu mesajlarını tüm sosyal medya platformlarından takip etmeye devam ediyor...

Türkiye'nin Wellington Büyükelçisi Ahmet Ergin, ülke basınına dayandırarak ölü sayısının 30'a yakın yaralı sayısının ise 50'den fazla olduğunu söylediği saldırıyı gerçekleştiren saldırgan bu anları da sosyal medya üzerinden yayınlamıştı.

 

YORUMLAR
  Orta Doğu’nun en güçlü orduları listesi yayınlandı
Orta Doğu’nun en güçlü orduları listesi yayınlandı