A24.com.tr » teknoloji » Yeni BioShock oyunu geliştiriliyor! Ne zaman çıkıyor? Duyuruldu

Yeni BioShock oyunu geliştiriliyor! Ne zaman çıkıyor? Duyuruldu

Yeni BioShock oyunu geliştiriliyor! Ne zaman çıkıyor? Duyuruldu

Serisinin son oyunu Bioshock İnfinite oyuncular tarafından sevilmiş fakat istenilen satış rakamlarına ulaşamamıştı. Gelen haberle birlikte yeni BioShock oyununun yapım aşamasında olduğu doğrulandı.

Kotaku editörü Jason Schreier, yayınladığı bir yazıda yeni BioShock oyununun geliştirildiğini doğruladı.

Yazının temel amacı Mafia III'ün sıkıntılarını anlatmaktı.

Jason Schreier tarafından belirtilene göre, Hangar 13'ün hemen yanında çok gizli bir 2K stüdyosu çok gizli bir BioShock oyunu üzerinde çalışıyor ve kod adı Parkside olan BioShock oyunu geliştirme sürecinin henüz çok başlarında.

Yaklaşık iki ay önce Kotaku Hangar 13'te çok sayıda personelin işine son verildiğini haber yapmıştı ve ardından 2K bu haberi doğrulamıştı. Şimdi ise Hangar 13'ten ayrılan bazı personellerin 2K'nın bu çok gizli stüdyosuna katılarak yeni BioShock oyunu üzerinde çalışmaya başladığı söyleniyor.

Anlaşılacağı üzere, yeni BioShock oyunu tıpkı Mafia III'te olduğu gibi tamamen farklı bir ekip tarafından geliştiriliyor. BioShock serisinin geliştiricisi Irrational Games 2014'te kapatılmıştı. Ardından Ken Levine'in liderliğinde Irrational Games'ten 12 eski çalışan ile birlikte Ghost Story Games stüdyosu kuruldu ve kendileri yeni projeler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

YORUMLAR
  Ünlü isimlerin kendileri kadar basın önünde olmayan çocukları
Ünlü isimlerin kendileri kadar basın önünde olmayan çocukları