Galatasaray   |   Beşiktaş   |   Fenerbahçe   |   Süper Lig   |   Şampiyonlar Ligi   |   UEFA Avrupa Ligi   |   NBA   |   Eurolig   |   Beko Basketbol Ligi

Vodafone Arena'da büyük coşku!

A24.com.tr » beşiktaş » Vodafone Arena'da büyük coşku!
Vodafone Arena'da büyük coşku!

Bugün Bursaspor maçı ile açılacak olan Beşiktaş'ın yeni stadı Vodafone Arena bayram yerine döndü. Taraftarların yaktığı yüzlerce meşale Beşiktaş semti ve çevresinde yoğun bir sis bulutu oluşturdu

 Beşiktaş’ın yeni stadı Vodafone Arena kapılarını bugün Bursaspor maçıyla açıyor. Bu özel güne sadece 41903 kişi tanıklık edecek. Yeni stadın biletleri günler öncesinden tükendi. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada '40 bin kişilik stada 500 bin talep var' diyerek ilginin ne kadar yüksek olduğunu gözler önüne sermişti.

Beşiktaş-Bursaspor maçı biletlerine talep bu kadar fazla olunca, durumu fırsata çevirmek isteyen karaborsacılar internet üzerinden bilet satmaya başladı. Bu durum için emniyetin her hangi bir önlem alıp almadığı ise merak konusu. Çünkü tek bir bilet için 60 bin TL isteyen karaborsacılar var.

Yapılan araştırmaya göre karaborsa biletler bir çok internet sitesinden satılıyor. Hem de uçuk fiyatlara. Bilet ilanını internet üzerinden satışa çıkaran şahıslar kendilerine ulaşan taraftarlara istendiği taktirde Pasolig devir yöntemiyle biletleri aktarabileceklerini söylüyorlar.

 

ÇARŞI'DA GÖRÜLMEMİŞ COŞKU

Bu arada, Vodafone Arena'nın açılış maçı nedeniyle Beşiktaş ve çevresi olağanüstü görüntülere sahne oldu. Öğle saatlerinden itibaren Beşiktaş Köyiçi'nde toplanan yüzlerce taraftar şarkılar ve marşlar söyledi.

KIRMIZI HALININ ÜSTÜNDEN MABEDE

Daha sonra gruplar halinde Vodafone Arena'ya giden taraftarlar, kendileri için serilen kırmızı halının üstünden yürüyerek ulaştıkları stadı bayram yerine çevirdi. Sık sık tezahürat yapan taraftarların yaktığı meşaleler sebebiyle stat çevresinde yoğun bir duman oluştu. Güvenlik nedeniyle Gümüşsuyu'ndan Dolmabahçe'ye inen ve Beşiktaş'a devam eden yol, trafiğe kapatıldı.

Vodafone Arena'daki tarihi maça girme şansı bulan Beşiktaş taraftarları, stat çevresinde oluşturulan güvenlik bariyerlerinde iki kez aranarak içeri alındı.

Kadıköy'den vapur ve teknelerle Beşiktaş'a geçen taraftarların coşkusu muhteşemdi.


YORUMLAR

İlginizi çekebilecek diğer haberler