A24.com.tr » survıvor » Şahika Ercümen instagram hesabı ve kimdir kaç yaşında? Survivor son durum

Şahika Ercümen instagram hesabı ve kimdir kaç yaşında? Survivor son durum

Şahika Ercümen instagram hesabı ve kimdir kaç yaşında? Survivor son durum

TV8 ekranlarında yayınlanan Survivor'ın başarılı yarışmacısı Şahika Ercümen kimdir? elendi mi sms sıralaması işte detaylar...

Her yıl büyük heyecan ve ilgiyle takip edilen Survivor bu yıl da nefesleri kesecek. Yarışmada bu yıl yine birbirinden ünlü ve iddialı isimler yer alıyor. Onlardan biri de Şahika Ercümen...

KİMDİR?

Türk serbest dalışçı ve sualtı hokeyi oyuncusu Şahika Ercümen, 1985 yılında Çanakkale'de doğdu.

Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu olan ve aynı zamanda Başkent Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimine devam eden Ercümen; serbest dalışta Türkiye rekorunun son sahibi.

 

2006'da, İspanya'nın Tenerife kentinde düzenlenen Serbest Dalış Dünya Şampiyonası'nda elde ettiği dereceyle Türkiye rekoru kırdı. 26-27 Mayıs 2007 tarihlerinde, Ankara ODTÜ kapalı yüzme havuzunda düzenlenen dinamik apnea (serbest dalışın havuzda yapılan branşlarından biri) Türkiye Şampiyonası'nda tek nefesle havuzda 145,35 metre giderek Türkiye rekoru kırdı.

İLGİLİ HABER Sema Apak kimdir kaç yaşında nereli mesleği- instagram - eşinden neden ayrıldı Sema Apak kimdir kaç yaşında nereli mesleği- instagram - eşinden neden ayrıldı

2008 yılında, Türkiye Sualtı Hokeyi Millî Takımı ile Avrupa üçüncüsü, Serbest Dalış Avrupa Şampiyonası'nda geçirdiği sakatlığa rağmen Avrupa dördüncüsü oldu. 2009 yılında serbest dalış alanında Türkiye şampiyonluğu elde etti. 2010 yılında Türkiye rekoru ve dünya rekoruna en yakın derecenin (-65 metre) sahibi oldu.

11 Şubat 2011'de Avusturya'nın Weissensee bölgesinde buz altında tek nefeste 110 metrelik bir mesafeyi katetmiş hem erkekler hem de bayanlarda Buzaltı Yatay Dalış dünya rekorunu kırmıştır. Daha önceki rekor kadınlarda 70 erkeklerde ise 108 metreydi. 10 Kasım 2011 tarihinde Mısır'ın Dahab kentinde sabit ağırlıkla dikey dalış kategorisinde 70 metreye ulaşarak bu daldaki dünya rekorunun sahibi olmuştur. Aynı gün paletsiz olarak da 60 metreye dalarak bir rekor daha kırmıştır.

22 Temmuz 2014 tarihinde Antalya'nın Kaş ilçesinde paletsiz değişken ağırlıkla yaptığı dalışta 91 metreye ulaşarak dünya rekosunun sahibi olmuştur.Paletsiz değişken ağırlıkla kırdığı dünya rekorundan bir gün sonra paletsiz ip destekli serbest dalış kategorisinde 72 metrelik derecesiyle yeni bir dünya rekorunun sahibi olmuştur.

İLGİLİ HABER Survivor Sabriye Şengül  instagram kimdir kaç yaşında olduğunu ve nereli açıklıyoruz Survivor Sabriye Şengül instagram kimdir kaç yaşında olduğunu ve nereli açıklıyoruz

Çanakkale Zaferi’nin 100’üncü yılında şehitleri anmak amacıyla 24 metre derinlikteki İngiliz savaş gemisi Majestic’e dalarak şehitlerin anısına çelenk bıraktı.Yine Çanakkale boğazında Anzak gününde Avustralyalı ve Yeni Zelandalı sporcularla dalış yaparak su altından barış mesajı verdi.

Ercümen 2015 yılının Haziran ayında 125 yıl önce Japonya'nın Kushimoto kenti yakınlarında batan Osmanlı gemisi Ertuğrul'a saygı dalışı gerçekleştirdi.

Ercümen, Antalya'nın Kaş ilçesinde düzenlenen Serbest Dalış Türkiye Şampiyonası'nda paletli sabit ağırlık ip destekli dalış kategorisinde 72 metreye ulaşarak kendine ait 70 metrelik Türkiye rekorunu kırdı ve birinciliği elde etti.

Şahika Ercümen 22 Ekim 2016 tarihinde Antalya'nın Kaş ilçesi açıklarında Değişken Ağırlıklı Paletli alanında 110 metreye dalarak CMAS onaylı yeni bir dünya rekoru kırmıştır. Bu rekorunu "Şehitler İçin Tek Nefes Tek Yürek" pankartı açarak şehitlerimize adamış, şehit çocuklarına destek projesi "Turkuazın Çocukları Projesi"ne desteğini açıklamıştır. Bu rekorla su altında en derine inen insan unvanını almıştır. Ardından; 24 Ekim 2016'da, Kaş-Hidayet Koyu'nda Türkiye Cumhuriyeti'mizin 93. yılına ithafen Değişken Ağırlıklı Paletsiz alanında 93 metre dalarak iki gün arayla ikinci bir rekora imza atmıştır. 

ÜNLÜLER TAKIMI

Survivor 2017 Ünlüler kadrosunda birçok önemli isim yer alıyor. Acun Ilıcalı Survivor 2017 Ünlüler kadrosunu açıkladıktan sonra takipçileri tarafından büyük heyecan uyandırdı. Survivor ünlüler kadrosunda İlhan Mansız, Serhat Akın, Tarık Mengüç, Dj Berna Öztürk, Seda Demir, Çılgın Sedat, Pınar Saka, Sema Apak, Milli Boksör Adem Kılıçcı, Dünya serbest dalış şampiyonu Şahika Ercümen, Dünya Kickboks şampiyonu Sabriye Şengül yer alıyor.

 

Şahika Ercümen, ünlüler adasında yiyecek sıkıntısını çözmesi nedeniyle sevilen isimler arasında yer almıştı. Su altı sporları ile ilgilenmesi ve su altında uzun süre kalması sebebiyle balık tutma işi Şahika'nın uzmanlık alanına girmişti.

 

Son yarışlarda kötü performans sergileyen Şahika Ercümen, arkadaşlarının tepkisini çekti. Bireysel dokunulmazlık oyununu kazanan Furkan ise performans sebebiyle bu haftaki eleme adayı olarak Şahika'yı tercih etti.


ŞAHİKA 0.16'LIK PERFORMANS İLE SURVİVOR'IN EN KÖTÜ PERFORMANSLI İSMİ OLMUŞTU

 

Takımı için 32 karşılaşmaya çıkan Şahika Ercümen, 8 mücadeleyi kazanırken 24 mücadeleyi kaybetmiştir.

Şahika pazar akşamı oynanan oyunda arkadaşlarına 'Tırnağım batıyor, oynamasam daha iyi' dediği için de bütün tepkileri üstüne çekmişti. Ardından da 0.16'lık performans puanı ile Survivor'ın en kötü performanslı ismi olmuştu.

ŞAHİKA'YI ÖNCE YERDİLER SONRA ÖVDÜLER

 

Bu olayların ardından dün akşam yani Pazartesi akşamı oynanan oyunda en iyi performansı sergiledi. Böylece önce yergiler aldığı arkadaşlarından dün akşam dda övgüler aldı.


Şahika Ercümen, 16 Ocak 1985 yılında Çanakkale'de doğdu. Çanakkale Milli Piyango Anadolu Lisesi’ni bitiren Şahika Ercümen, Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun oldu halen yüksek lisans
eğitimine devam etmekte.

 

YORUMLAR
  Ünlü isimlerin Sosyal medyada 2017 yılına damga vuran yaz paylaşımları
Ünlü isimlerin Sosyal medyada 2017 yılına damga vuran yaz paylaşımları