A24.com.tr » magazin » Survivor Ogedayın kardeşi Muhammed'in hastalığı ne?

Survivor Ogedayın kardeşi Muhammed'in hastalığı ne?

Survivor Ogedayın kardeşi Muhammed'in hastalığı ne?

Survivor 2017'de Gönüllüler takımında yer alan başarılı yarışmacılardan Ogeday'ın oyunlar sırasında kardeşi için oynadığını söylemesi izleyicilerde meraka neden oldu. Peki Ogeday'ın kardeşi kim?

Ogeday neden yarışları kazandıktan sonra kardeşine armağan ediyor...?

OGEDAY GİRİŞKEN KİMDİR?

Ogeday Girişken, 1992 yılında İstanbul'da doğdu. Eğitimini Marmara Üniversitesi BESYO’da tamamlamıştır. Fenerbahçe kürek takımında lisanslı sporcu olan Ogeday, ülkemizi milli formayla temsil ediyor.

Litvanya'da yapılan U-23 Dünya Kürek Şampiyonası'nda Milli takım adına mücadele eden kürekçi Ogeday Girişken şampiyonayı 8. sırada tamamladı.

Kürek sporu içine girince “bana en yakın sporun bu olduğunu anladım” diyen Girişken, karşılaştığı zorlulukları “Ellerimiz çok acıyordu, su topluyordu, nasır bağlıyordu. Vücudumuzda çalışmayan kaslar, bu spor ile çalışmaya başlayınca ilk başta yürüyemez hale geldik.” sözleriyle dile getirdi. Kamplardan ötürü sosyal hayatının minimize olduğunu söyleyen Girişken, kürek sporunda önemli olan “kuvvetli çekmek” değil, aynı zamanda balans, teknik ve mental desteğinin çok önemli olduğunu söyledi.

Ben aç kalmaktan korkmam, onlar benimle yarışmaktan korksun sözleriyle tanıtım videosunda dikkat çeken Girişken’in performansı, gönüllüler takımını etkileyecek durumda. Yaptığı spordan ötürü vücut kaslarını en iyi şekilde kullanabilen sporcu, yarışmadaki birçok kulvardaki performansı takımını iyi bir yere getirebilir.

KARDEŞİ MUHAMMED KİM?

Ogeday'ın Kardeşimmm diye seslendiği kişi Temmuz ayında bir motosiklet kazasında hayatını kaybeden kürek takım arkadaşı Muhammed Canşi idi. Temmuz ayında geçirdiği motosiklet kazası sonrası kaldırıldığı yoğun bakım servisindeki yaşam savaşını kaybeden Fenerbahçeli Milli Kürekçimiz Muhammed Canşi, yolculuğuna uğurlandı. Körfez İlçesi İlimtepe Merkez Camisi'ndeki cenaze törenine; Genel Koordinatörümüz Tamer Yelkovan, Fenerbahçe Koleji Müdürü Adnan Ersan, Kürek Şubemizin Kaptanı Çağlar Özdemir, Kürek Federasyonu Başkanı İlhami İşseven, kürek şubemizin idareci ve sporcuları, kulüp çalışanları, kürek camiasından çok sayıda isim ile merhumun yakınları ve sevenleri katıldı.

,
YORUMLAR
  "Bu Sayılmaz" bekleneni veremedi... Kanal yönetimi fişini çekti...
"Bu Sayılmaz" bekleneni veremedi... Kanal yönetimi fişini çekti...