A24.com.tr » şans oyunları » Süper Loto sonuçları 7 şubat 2019 - MPİ Bilet sorgulama sistemi

Süper Loto sonuçları 7 şubat 2019 - MPİ Bilet sorgulama sistemi

Süper Loto sonuçları 7 şubat 2019 - MPİ Bilet sorgulama sistemi

Süper Loto sonuçları açıklanıyor. Süper Loto'da vatandaşlar bu hafta hangi numaraların geldiğini merak ederken MPİ tarafından çekiliş yapıldı.

 Süper Loto 7 Şubat sonuçları için geri sayım sürüyor.

7 Şubat 2019 Perşembe Süper Loto çekiliş sonuçları için nefesler tutuldu. Tam 8 haftadır devreden Süper Loto’da büyük ikramiye 17 milyon TL’ye dayandı. İlginin bir hayli yoğun olduğu Süper Loto oyununun 7 Şubat tarihli çekilişi saat 21:15’te Milli Piyango İdaresi’nin Ankara Balgat’ta bulunan binasında yapılacak. Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü (MPİ) tarafından her hafta Perşembe akşamları çekilişi yapılan Süper Loto'da 6 numarayı bilen talihli veya talihliler büyük ikramiyeyi kazanmaktadır. Çekilişte aynı zamanda 5 bilen, 4 bilen ve 3 bilen vatandaşlara da ikramiye verilmektedir.

SÜPER LOTO 7 ŞUBAT ÇEKİLİŞ SONUÇLARI

Süper Loto 7 Şubat 2019 çekiliş sonuçları henüz açıklanmadı. Sonuçlar açıklandığı takdirde sayfamızdan ulaşabileceksiniz.

SÜPER LOTO GEÇEN HAFTA SONUÇLARI

Süper Loto'nun 589'uncu hafta çekilişinde 6 bilen çıkmayınca 14 milyon 333 bin 985 lira 54 kuruş devretti.

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, 5 bilen 81 kişi 8 bin 858 lira 85'er kuruş, 4 bilen 4 bin 416 kişi 174 lira 90'ar kuruş, 3 bilen 87 bin 134 kişi 15 lira 25'er kuruş ikramiye kazandı.

Çekilişte toplam 2 milyon 818 bin 718 lira 75 kuruş ikramiye dağıtıldı.

Hasılattan KDV olarak 2 milyon 35 bin 49 lira 49 kuruş, Şans Oyunları Vergisi olarak da 1 milyon 138 bin 876 lira 45 kuruş kamuya aktarıldı.

SÜPER LOTO KURALLARI

İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-54 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun " olarak da ifade edilen şans oyunudur. Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir. İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür. İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Süper Loto oyununda büyük ikramiye bilen olmadığı sürece diğer haftalara devredecektir.

Süper Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

(3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,

(5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,

(6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Güdürlüğü tarafından ödenecektir.

YORUMLAR
  Gülşen 40 bin liraya pamuk şeker oldu
Gülşen 40 bin liraya pamuk şeker oldu