A24.com.tr » teknoloji » Spotify Türkiye'de kepenk kapattı

Spotify Türkiye'de kepenk kapattı

Spotify Türkiye'de kepenk kapattı

Dünyanın en büyük online müzik platformu Spotify, Türkiye'deki ofisini kapatma kararı aldığını duyurdu. Şirket, Türkiye'deki hizmetlerine ise devam edeceğini belirtti.

Dünya genelinde milyonlarca üyesi bulunan Spotify sürpriz bir karar aldı.

Online müzik platformu Spotify, Türkiye ofisini kapatıyor.

Spotify Türkiye'den yapılan açıklamada, "Türkiye Spotify için önemli bir pazar ve biz Spotify olarak dünyanın en iyi müzik hizmetini Türkiye’deki müzikseverlere sunmaya devam etmekte kararlıyız. Türkiye’deki ofisimizin kapanıyor olduğu doğru ancak Türkiye’deki kullanıcılar ve sanatçılar için en iyi deneyimi sunmak üzere Türkiye pazarı ile ilgili olarak çalışmaya devam edecek bir ekibimiz bulunuyor."

Şirkete yakın kaynaklardan aldığımız bilgilere göre Spotify, Türkiye operasyonlarını, bölge ülke temsilciliklerine bağlayacak. Yeniden yapılandırma çerçevesinde Türkiye ekibi çalışmalarını söz konusu bölge ülkelerin çatısı altında sürdürecek. Plak şirketleri ve sanatçılarla olan iletişimde bu şekilde sürdürülecek.

2013 YILINDA AÇILMIŞTI

Spotify, 2013 yılında Türkiye ofisini açmıştı. İlk etapta 10 kişilik bir ekiple yola çıkan şirketin ofisi ise İstanbul Levent'te bulunuyordu. Spotify ekibi aradan geçen 5 yıllık süre içinde özellikle yerel içerikler konusunda yaptıkları işlerle dikkat çekmeyi başardı.  


Habertürk ekranlarında çok sert PKK Tartışması

YORUMLAR
  Börü ne zaman başlıyor? - Börü dizisi oyuncu kadrosunda kimler var? - Börü oyuncu kadrosu
Börü ne zaman başlıyor? - Börü dizisi oyuncu kadrosunda kimler var? - Börü oyuncu kadrosu

İlginizi çekebilecek diğer haberler