A24.com.tr » dünya » Son Dakika! ABD'den vize krizine ilişkin açıklama

Son Dakika! ABD'den vize krizine ilişkin açıklama

Son Dakika! ABD'den vize krizine ilişkin açıklama

Vize krizinin arından Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile ABD'li mevkidaşı Tillerson arasında gerçekleşen görüşmeyi değerlendiren ABD Dışişleri Bakanlığı, tansiyonu düşürecek adımların atılmasını istedi.

ABD'den son dakika yapılan 'vize krizi' açıklaması Türk-ABD ilişkilerinin ilerleyen dönemde normale dönme eğilimi göstereceğinin sinyalini verdi.

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Heather Nauert, Türkiye ile yaşanan vize krizi ve Çavuşoğlu-Tillerson görüşmesinde ele alınan konular hakkında yeni bir açıklama yaptı.

ABD, TUTUKLULARIN AİLELERİYLE GÖRÜŞTÜRÜLMESİNİ İSTİYOR

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile ABD'li mevkidaşı Tillerson'un dün yaptıkları görüşmede Türkiye'de tutuklu bulunan Alsancak'taki Protestan Diriliş Kilisesi Rahibi Andrew Craig Brunson'un durumunun gündeme geldiğini belirten Nauert, "Tutukluların aileleri ve avukatlarıyla görüşmesi konusunda verilen sözlerin tutulmasını bekliyoruz" dedi.

"TÜRKİYE ÖNEMLİ BİR NATO MÜTTEFİKİ"

Nauert ayrıca "Türkiye'nin ABD ile arasına mesafe koymasını istemeyiz. Beklentimiz tansiyonun düşmesi yönünde. Türkiye önemli bir NATO müttefiki" ifadelerini kullandı 

YORUMLAR
  Dünyanın en güzel kadınları listesindeki Türk kim?
Dünyanın en güzel kadınları listesindeki Türk kim?