A24.com.tr » yaşam » Şişli'de 4 bina yıkım tehlikesi nedeni ile boşaltıldı

Şişli'de 4 bina yıkım tehlikesi nedeni ile boşaltıldı

Şişli'de 4 bina yıkım tehlikesi nedeni ile boşaltıldı

Kartal'da çöken Yeşilyurt Apartmanı 21 kişiye mezar olurken Şişli'de olası bir faciadan dönülmüştü.

 Şişli'de bir bina boşaltıldı.

Şişli Halide Edip Adıvar Mahallesi'nde Çifte Cevizler ve Darülaceze caddelerinin kesiştiği noktada bulunan Melek Apartmanı'nın kolonunda 24 Şubat'ta çatlak oluştu.

Uzunluğu yaklaşık 1.5 metreyi bulan çatlağı fark eden otopark görevlisi, apartman sakinlerine haber verdi. Kat malikleri de Şişli Belediyesi'ne başvurdu. Belediye ekipleri, yaptıkları incelemenin ardından bina için tahliye kararı verdi. 1968 yılında yapılan Melek Apartmanı'nda yaşayanlar tahliye edilip çevredeki otellere ve misafirhanelere yerleştirildi.
ncak kolonu çatlayan bina ile aynı parsel üzerinde ve aynı tarihte yapılan yandaki Kanarya, Billur ve Engin apartmanlarında da risk olduğu değerlendirildi. Bunun üzerine 7 Mart'ta bu üç bina da tahliye edilmeye başlandı.

Toplam 60 daire, 4 dükkan ve 1 otoparkın boşaltılmasının ardından 4 binada bugün de eşyaların tahliyesine başlandı.

Öte yandan yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgede bulunan binaların çevresine daha önce güvenlik şeridi çeken Şişli Belediyesi zabıta ekipleri, bugün saclarla önlem aldı.

Boşaltılan binalar için yıkım mı güçlendirme kararı mı alınacağı ise Şişli Belediyesi Statik Büro'nun yapacağı toplantıyla belirlenecek. Kat maliklerine de görüşleri sorulacak. Yıkım ya da güçlendirme kararı verilecek.

YORUMLAR
  Nobel ödüllü Bilim İnsanlarının dünyanın sonu tahminleri!
Nobel ödüllü Bilim İnsanlarının dünyanın sonu tahminleri!