Galatasaray   |   Beşiktaş   |   Fenerbahçe   |   Süper Lig   |   Şampiyonlar Ligi   |   UEFA Avrupa Ligi   |   NBA   |   Eurolig   |   Beko Basketbol Ligi

Şenol Güneş: Burak Yılmaz'a kefilim

A24.com.tr » spor » Şenol Güneş: Burak Yılmaz'a kefilim
Şenol Güneş: Burak Yılmaz'a kefilim

Beşiktaş'ın deneyimli hocası Şenol Güneş, taraftarın tüm protestolarına rağmen transfer edilen golcü oyuncu Burak Yılmaz'a kefil olduğunu söyledi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Antalya kampında basın toplantısı düzenledi. Merak edilen soruları yanıtlayan Güneş, Burak Yılmaz'a sahip çıktı.

İlk olarak Burak Yılmaz transferini değerlendiren Güneş, "Burak'ın ciddi bir boyutta sakatlığı yok. Çalışmalarını sürdürüyor. Caner ve Burak'ın takıma katılması için hafta başını bekledik. Burak, futbolu çok seviyor. Ait olduğu yere saygı duyarak işini yapıyor. Burak, bu yeteneğiyle dünya çapında olacak bir oyuncu." dedi.

Burak Yılmaz, futbolu çok sevdiğini söyleyen deneyimli çalıştırıcı, "Burak Yılmaz ile Trabzonspor'da çalıştım, futbolu çok seven biri. Burak gittiği her yerde başarılı oldu. Burak, bu yeteneğiyle dünya çapında olacak bir oyuncu. Arkadaşı için ülkesi için her şeyini veren bir karakter. Böyle bir oyuncunun yıpratılmasını, yıpranmasını doğru bulmuyorum. Hataları vardı, benim de vardır. Birlikte çalıştığım dönemde her türlü özveriyi yapan bir oyuncunun istenmesi normaldir. Bu transfer sadece benim istememle olmazdı. Burada olduğu için mutluyum." ifadelerini kullandı.

"BURAK, BEŞİKTAŞLI OLDUĞUNU TRABZONSPOR'DA DA SÖYLEDİ"
"Türkiye'de forvet derseniz Burak ve Cenk Tosun derim. Başka birini diyen olursa, dinlemek isterim." diyen Şenol Güneş, "Burak Yılmaz, Beşiktaşlı olduğunu Trabzonspor'da da söyledi, medyaya da söyledi. Beşiktaş böyle bir yer, ben de Trabzonsporluyum. Zamanında gelmiş, gitmiş. Demek öyle gerekmiş, şimdi de gelmesi gerekmiş. Bugün Beşiktaş'ın alacağı en iyi isim." dedi.

"KİMSEYE KOLAY KOLAY KEFİL OLMAM AMA BURAK YILMAZ'A KEFİLİM"
Burak'ın maliyetinin Vagner'den daha ucuz olduğu ifade eden Güneş, "Tartışıyoruz, neyi tartışıyoruz? Beşiktaş maçında yere düşmesi var, olabiliyor. Beşiktaş taraftarının ona sahip çıkacağını düşünüyorum. Baba Hakkı olamaz, zamanı yetmez ama efsanelere layık olacaktır. Kimseye kolay kolay kefil olmam ama Burak Yılmaz'a kefilim." şeklinde konuştu.

"SONUÇTAN VE OYUNDAN MUTSUZUM"
Beşikta'ta mutlu olduğunun altını çizen Şenol Güneş, "Şu anda bulunduğum yerden memnunum. Ben burada mutsuz değilim, sonuçtan ve oyundan mutsuzum. Bunu geliştirmemiz gerek. Bu kulüpte kalsam da kalmasam da bunun için çalışırım. Bu kulüp buna layık. Daha fazla puanlar alabilirdik, basit kayıplar yaşadık." dedi.

"EĞER GİDERSEM DE SAYGIYLA KARŞILARIM"
"Mukaveleyle ilgili henüz mümkün değil ama temenniler öyleyse konuşur değerlendiririz." diyen başarılı çalıştırıcı, "Kulübün hakim olan tarafı yönetim. Karar onlarındır. Bana bir teklif gelirse bunu konuşur ve değerlendiririz. Mukavele ile ilgili bir konuşma geçmedi. Devamlı olarak kalacakmışım gibi çalışmaya devam ediyorum. Eğer gidersem de saygıyla karşılarım." ifadelerini kullandı.

"TOLGAY'A GİT DEDİM AMA KALDI"
Kamp kadrosuna alınmayan Tolgay Arslan hakkında da konuşan Güneş, "Tolgay Arslan, Türkiye'nin en iyi oyuncularından. Ancak oynamadığı zaman mutsuz oluyor ve etrafını geriyor. Bu yeni bir şey değil. 'Gideceğim, gideceğim' diyordu, ben de 'Git' dedim ama kaldı. Sonra onu oynattım. Oynamadı yine üzüldü ve ben de ayrılmasını düşündüm." dedi.

"GÜVEN VE MUSTAFA'NIN YEDEĞİ VAGNER OLMAZ"
Gökhan Töre'nin oynaması gerektiğinin altını çizen Şenol Güneş, "Az süre vermiş olabiliriz ama maçlar kritik. Babel, Lens, Quaresma var, oynatamadık. Vagner çok yetenekli ama bizde tutmadı. Oynamadığı zaman sorun yaratmadı ama beklediğimizi veremedi. Güven ve Mustafa'nın yedeği Vagner olmaz." şeklinde konuştu.

TOLGA ZENGİN AÇIKLAMASI
"Tolga Zengin'e üzüldüm. Yönetimle o konuda aramızda fikir ayrılığı oldu. Sözleşmesi sezon sonunda bitecekti." diyen tecrübeli teknik adam, "Tolga Zengin'in sözleşmesi bitene kadar kalıp sezon sonu gitmesini, Utku'nun da forma giymesi için 6 ay en azından kiralık gitmesini düşündüm. Sonradan karar böyle alındı." dedi.

"GELEN DE OLABİLİR, GİDEN DE"
Transfer hakkında konuşan Şenol Güneş, "Gelen de olabilir, giden de. Ricardo Quaresma'yı bilmiyorum. Bir ara öyle bir durum konuşuldu ama olmadı. Belki defansa oyuncu almamız gerekebilir. Nicolas Isimat-Mirin'i üç senedir takip ediyoruz ama fiyatı pahalıydı, alamadık. Şimdi oynamadı ve fiyatı düştü, oynasaydı alamayabilirdik. Eksikleri olabilir, zaten mükemmel olsa kimse bırakmaz. İdmanda iyi şeyler yapıyor, fikrimiz olumlu. Oynayacak görünüyor." diye konuştu.

TOLGAY-ŞENER TAKASI OLACAK MI?
Fenerbahçe forması giyen Şener Özbayraklı'nın Beşiktaş'a transferi söylentilerine açıklık getiren Güneş, "Şener Özbayraklı, Türkiye'nin iyi sağ beklerinden biri. Yazılanlara göre Tolgay Arslan, Fenerbahçe ile görüşüyormuş. Sanırım bizimkiler önce para istiyor, Fenerbahçe de Şener'i vermeyi düşünmüyor. Kulüp, Tolgay'ı satmak ve gelecek parayla transfer yapmak istiyor." dedi.

OĞUZHAN'A BEŞİKTAŞ'IN İHTİYACI VAR"
Beşiktaş'ın Oğuzhan'a ihtiyacının olduğunu ifade eden Güneş, "Oğuzhan'ın yeteneğini konuşmaya gerek yok. Yaratıcılığı hala var. Altın altındır, çamura attığın zaman değeri kaybolmaz ama kimse görmez seni. Oğuzhan bizim için önemli. Adem'de var. İkisini beraber oynattığımızda sıkıntı çekiyoruz, ben daha iyi olacağımızı düşündüm ama bunu sağlayamadık. Sonra daha dinamik isimleri düşündük. Orta sahada Medel, Dorukhan, Atiba, Necip'i oynattık. Asıl beklediğim Oğuzhan ve Adem'in beraber oynaması. Mesela Vagner Love'dan beklediğim de bu. Larin'da burada gayet iyi, başlarda böyle yoktu. Güven başlangıçta iyiydi, sonra değişti. Ama bu oyun tarzı Larin'in yükseğe çıktığını gösteriyor. Babel epeydir iyi tempoda çalışmıyordu, gayretliydi. Hataları vardı ama gayretliydi. Bizim oyuncularımız temel amacı performansı yükseltmekti" dedi.

ENZO ROCO GİDECEK Mİ KALACAK MI?
Enzo Roco'nun takımdaki geleceği hakkında konuşan tecrübeli teknik adam, "Enzo'nun durumu belli değil, gidebilir. Durumuna göre, sağ bek, sol bek, sol ayaklı stoper, orta saha bakabiliriz. Gidenlerin durumu kararlarımızı belirleyecek. Oğuzhan ve Adem birlikte oynadığı zaman sıkıntı çıkıyor. Bu yüzden birlikte oynatmıyoruz." şeklinde konuştu.

"ŞAMPİYONLUK İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ"
Beşiktaş'ın şampiyonluk şansını da değerlendiren Güneş, "Rakiplerimizi bilmiyorum 2. yarıya. Kötü bir ilk yarı ama bunu silebilecek imkanımız var, madem ki bu imkanımız var bu kötü görütüyü silmek zorundayız. İlk yarıda çok puan kaybı oldu. Avrupa kupaları, transfer derken oldu. Ne olursa olsun takım olup, parası, oyunu, havası mazeretsiz oynayacağız. 2. yarıda yepyeni bir duygular oynayacağız. Öndekilere avans vermiş gibi düşünüyoruz. Medipol Başakşehir tabiki avantajlı, baya avantajlılar. Sivas ve Antalya maçları bizim için mucize sonuçlar. Bizim 40 puanı bulmamız lazımdı ama konuşacak tarfı yok, konuşurken bile utanıyorum bazen. 2 yarıda bambaşka başlamışlar. Başakşehir ve diğer bizde önümüzdeki takımlara bakamayız, kovalayıp geçmek istiyoruz" dedi.

"UEFA AVRUPA LİGİ'NDEN BELEŞE ELENDİK"
UEFA Avrupa Ligi'nden elenmeleri hakkında da konuşan Şenol Güneş, "Malmö maçını çok beleş kaybettik. Ne olursa olsun hataları olan maçlardı. Bu oyun tarzıyla, olmaz. Madem iyi takımız, iyi oyuncularız almalıyız. Sivasspor'da sağ bek ile ilgili konuştuk ama tam bilmiyorum. Şartlar uygunsa olabilir, belki konuşulmuştur. Hepsine bakılıp ondan sonra karar veriliyor tercihlerde. Sağ bek stoper bir oyuncu var, onu alabilseydiler çok iyi olurdu ama yapamadılar malesef. O olsa iyi olurdu" şeklinde konuştu.

BABEL AÇIKLAMASI
"Ryan Babel'le iki kez konuştuk." diyen başarılı çalıştırıcı, "Buraya aitsen buradasın. Ama gideceksen saygı duyarım. Adriano ve Babel'den istediğimiz katkıyı alamadım. Elimde Babel varken sol açığa adam almam. Ama katkı vermeli." diye konuştu.

GÜNEŞ'TEN SERDAR AZİZ TRANSFERİNE AÇIK KAPI!
Galatasaray'la sözleşmesini feshetme aşamasında olan eski öğrencisi Serdar Aziz tranferi hakkında da konuşan Güneş,"Serdar Aziz için zamanında 'ayarttı' dediler, Galatasaray'a gitti. Serdar Aziz'in durumunu görmek lazım, sakatlığına bakmak lazım. Son durumunu bilmiyorum. Kararları zaten kulüp biliyor, siz benden daha iyi biliyorsunuz. Yönetimle randevu alarak görüşüyorum zaten." dedi.

"FABRI'NİN GELMESİNE SEVİNİRİM"
Yaz transfer döneminde Beşiktaş'tan Premier Lig ekibi Fulham'a transfer olan Fabri için Şenol Güneş, "Fabri iyi kaleci, iyi karakter. Gitmesine üzüldüm, gelmesine sevinirim. Başkan bilir. Başkanımız büyük başkan, her şey ona bağlı." şeklinde konuştu. 


YORUMLAR

İlginizi çekebilecek diğer haberler