A24.com.tr » teknoloji » Samsung cep telefonlarında hata bulana para ödülü

Samsung cep telefonlarında hata bulana para ödülü

Samsung cep telefonlarında hata bulana para ödülü

Teknoloji devi Samsung, cep telefonlarındaki hataları, satış politikasına çevirdi. Bazı modellerinde bellirli hatalar ortaya çıkan Samsung, bu hataları tespit eden kullanıcılara para ödülü verecek.

Samsung'un yeni nesil android cihazları son dönemde özellikle batarya problemleriyle yoğun şekilde eleştirilmişti. Bu durumu satış politikası haline getiren Samsung yönetimi, hatayı tespit eden kullanıcılara para ödülü verecek.

Samsung’un “Mobile Security Rewards Program” adını verdiği program ile Galaxy S, Galaxy Note, Galaxy A, Galaxy J ve Galaxy Tab serilerinden oluşan toplam 38 cihaz üzerinde problem keşfedenler ödül almaya hak kazanacak.

Samsung ayrıca kendilerine ait olan Bixby, Samsung Pay, Samsung Account ve Samsung Pass gibi servislerde hata bulanları da ödüllendirecek.

200 dolardan başlayan ödüller, ispat etme yeteneğine bağlı olarak değişecek. Samsung, Ocak 2016’da benzer bir programı gerçekleştirmişti.

Samsung’un gerçekleştirdiği bu programı, Microsoft, Google ve Apple da gerçekleştirmişti. Gerçekleştirilen bu ödül programları, bilgisayar korsanlarına yasal olarak para kazandırırken tek bir araştırmacı tarayıcıları hack’leyerek 225 bin dolar kiosklamıştı. 

YORUMLAR
  Gülşen Bubikoğlu'nun son hali büyük beğeni aldı
Gülşen Bubikoğlu'nun son hali büyük beğeni aldı