A24.com.tr » politika » Ordu Belediye Başkanı'nın istifası istendi iddiası

Ordu Belediye Başkanı'nın istifası istendi iddiası

Ordu Belediye Başkanı'nın istifası istendi iddiası

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş hakkında paylaştığı Twitter mesajlarının ardından istifasının istendiği öne sürüldü.

Kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarla Numar Kurtulmuşu hedef alan AK Partili Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın parti yönetimi tarafından istifasının istendiği öne sürüldü.

İstifa iddilarının ardından Yılmaz, Kurtulmuş hakkında paylaştığı tweetlerini sildi.

Kurtulmuş’un geçmiş mesajlarına ilişkin bir video da paylaşan Yılmaz şunları yazdı: “Birileri sözlerini unutmuş gibi ama biz unutmadık, unutmayacağız! ‘Firavunlaşmadık, karunlaşmadık, kibre düşmedik. Dilimizin Ali dediğine, kalbimiz Muaviye demedi… Aramızda gizli ve sinsi AKP’liler olabilir’ demişti. Yıllar sonra haklı olduğu ortaya çıktı. Geldiği yere bakılırsa. En gizli ve sinsi kendi çıktı. ‘Edebinizi takının’ diyerek partimize parmak sallayan, en ağır hakaretleri hiç çekinmeden sıralayan kişinin 8 yıl önceki sözleri… Demek ki, ne oldum değil, ne olacağım demeli!”

 

Yılmaz daha sonra mesajları sildi.

Hürriyet’in AKP kaynaklarına dayandırarak yaptığı haberine göre Yılmaz, yerel seçim hazırlıklarına ilişkin parti kurmaylarıyla görüşmelerde bulunmak üzere dün akşam AKP genel merkezine gitti. Görüşmelerde Yılmaz’ın istifası istendi.

Yılmaz’ın Kurtulmuş’u eleştiren mesajları da aynı saatlere denk geliyor.

Geçen yıl Yılmaz’ın korumaları ile Ordu emniyet müdürünün korumaları Kurtulmuş’un önünde kavga etmiş, Kurtulmuş da protokolden uzaklaştırılmıştı. İçişleri Bakanlığı konuyla ilgili soruşturma başlatmıştı.

YORUMLAR
  Victoria's Secret yeni yüzlerini belirledi...
Victoria's Secret yeni yüzlerini belirledi...