A24.com.tr » yaşam » Okullara 60 bin temizlik görevlisi alınacak! Temizlik işçisi alımı ne zaman şartlar neler?

Okullara 60 bin temizlik görevlisi alınacak! Temizlik işçisi alımı ne zaman şartlar neler?

Okullara 60 bin temizlik görevlisi alınacak! Temizlik işçisi alımı ne zaman şartlar neler?

Gelen habere göre okullarda çalışmak üzere 60 bin temizlik görevlisinin alınacağı öğrenildi. Peki alımlar ne zaman yapılacak? Başvuru şartları neler? İşte detaylar...

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, 60 bin temizlik görevlisinin okullarla görevlendirilmek üzere alınacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı kabinesi toplantısı sonrasında konuşan Kalın, 60 bin temizlik görevlisi alımı ile ilgili bir çalışma başlatıldığı bilgisini verdi. İşte, 60 bin temizlik görevlisi alımı hakkında detaylar...

Okullara alınacak 60 bin temizlik görevlisi konusunda İbrahim Kalın şunları söyledi: "Milli Eğitim Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız arasında 60 bin temizlik, 20 bin de sivil güvenlik görevlisinin görevlendirilmesiyle ilgili bir çalışma başlatıldı. Bunlar özellikle, okullarımızın temizliği konusunda önemli bir ihtiyaçtı aslında. Bu da tamamlanma aşamasına girmiş durumda."

60 bin temizlik görevlisi alımı hakkında diğer detaylar henüz belli değil. Konu hakkında ilgili bakanlıklar ya da diğer kamu kurumlarından açıklama geldiği takdirde haberimizden okuyabilirsiniz.

YORUMLAR
  Göbek eritmeye yarayan 10 önemli gıda
Göbek eritmeye yarayan 10 önemli gıda