A24.com.tr » medya » Oğuz Haksever kimdir kaç yaşında nereli | Ntv Oğuz Haksever yaslı ada gaf videosu izle

Oğuz Haksever kimdir kaç yaşında nereli | Ntv Oğuz Haksever yaslı ada gaf videosu izle

Oğuz Haksever kimdir kaç yaşında nereli | Ntv Oğuz Haksever yaslı ada gaf videosu izle

Mikrofonu açık kalan NTV spikeri Oğuz Haksever'in, Erdoğan'ın Yassıada için 'yaslı ada' ifadesini kullanmasına tepki gösterirken söylediği sözler yayına da yansıdı. İşte Haksever'in yaslı ada gafı...

Oğuz Haksever kimdir? NTV spikeri Oğuz Haksever kaç yaşında nereli? Oğuz Haksever yaslı ada gafı videosu sosyal medyayı salladı. İşte o görüntüler...

NTV’de AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Yassıada ziyaretinin haberini sunan Oğuz Haksever’in mikrofonu açık kaldı. Erdoğan, Yassıada’ya ‘Yaslı ada’ derken Haksever’in “Ne yaslısı be, Canına okumuşsun adanın” sözleri duyuldu.

NTV’nin öğle bülteni sırasında Erdoğan’ın Yassıada ziyareti ve oradaki açıklamalarının ekrana geldiği sırada, sunucu Oğuz Haksever’in sesi yayına yansıdı.

Mikrofonunun açık kaldığının farkında olmayan Haksever’in, Erdoğan’ın “Yaslı ada” ifadesi üzerine “Neresi yaslı ada be. Canına okumuşsun…” dediği duyulurken, sesin yayına gittiğinin fark edilmesi üzerine mikrofonu apar topar kapatıldı. 

OĞUZ HAKSEVER KİMDİR?

20 Mart 1957 tarihinde Gaziantep’te dünyaya gelen Oğuz Haksever Ankara, Çankaya Lisesinden mezun olduktan sonra 1974 yılında Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi (Gazi Üniversitesi) İşletme Fakültesi'ni kazandı ve buradan 1979 yılında mezun oldu. Haksever mezuniyetin ardından Amerika’da Texas A&M Üniversitesi’nde İngiliz Dili Enstitüsü'nde lisan öğrenimi gördü ve stajını Norveç'te yaptı.

Meslek hayatına TRT'de başlayan Oğuz Haksever Irak’taki Körfez Savaşı’nı ve Yugoslavya İç Savaşı’nı izleyerek izleyicilere sundu. Özel televizyonların açılması ile beraber Haksever TRT'de ki görevinden ayrıldı ve sırası ile Show Tv, Kanal 6 ve ATV haber merkezlerinde muhabir, editör ve sunucu olarak çalıştı ve kanalların kurulmasında katkıda bulundu.

Deneyimli isim 2000 yılında NTV'ye geçti ve burada Haber Müdürlüğü, Haber Koordinatörlüğü yaptı. Hazırladığı ve 7 yıl boyunca devam ettirdiği "Ve İnsan" programı ile hafızalara yerleşen Oğuz Haksever bu programlardan yola çıkarak ’O’ an adıyla iki kitap yayımladı.

NTV Bünyesi altında bir çok programa imza atan deneyimli isim halen NTV kanalında farklı programlarda görev alıyor ve NTV Radyo ve Kral FM’de de Gazeteci Mehmet Barlas’la birlikte “Makam Farkı “ adlı müzik programını hazırlayıp sunuyor.

YORUMLAR
  2017'de hayatını kaybeden ünlüler
2017'de hayatını kaybeden ünlüler