A24.com.tr » politika » Mahkemeden Figen Yüksekdağ kararı

Mahkemeden Figen Yüksekdağ kararı

Mahkemeden Figen Yüksekdağ kararı

Terör soruşturması kapsamında tutuklanan ve milletvekilliği düşürülen HDP eski Eş Başkanı Figen Yüksekdağ'ın tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın yargılandığı davada ara karar bugün açıklandı.

Davanın üçüncü duruşması Sincan Cezaevi Ankara 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü.

Evrensel'de yer alan habere göre; HDP eski Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ Sincan Cezaevi Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı. Yabancı heyetlerin alınmadığı, yurttaş ve gazetecilere zorluk çıkarılarak alınmadığı duruşmada, 'FETÖ' davasına gelen AKP milletvekillerinin yanlışlıkla salona girmesi gündeme oturdu. Yüksekdağ, tutuklu yargılandığı davanın üçüncü duruşmasında da tahliye edilmedi.

Yüksekdağ mahkemede yaptığı konuşmada, yargı iktidara gelenin silahına dönüştürülürse o memleketin geleceği olmayacağını söyledi. Adalet olmayan yerde çürümenin başlayacağını ifade eden Yüksekdağ, Türkiye'de hukuki ve ekonomik adaletsizliğin geldiği noktayla bir siyasi iktidarın sorumsuzluğu üzerinden dağılma çürüme noktasına gelindiğini dile getirdi.

Duruşma öncesi çok sayıda partili otobüslerle cezaevi önüne geldi. Duruşmayı izlemek için gelen heyetler “Talimat var” denilerek salona alınmadı. Öte yandan gazetecilerin duruşmaya girmesi engellenmek istenirken avukat ve milletvekillerinin mahkeme heyetiyle görüşmesinin ardından gazeteciler duruşma salonuna girebildi.

,

Zahide Yetiş'in programında kanser yapan kavga!

YORUMLAR
  Unutulmaz dizi ve filmlerin çekildiği mekanlarda fotoğraf çeken adamın çalışması
Unutulmaz dizi ve filmlerin çekildiği mekanlarda fotoğraf çeken adamın çalışması

İlginizi çekebilecek diğer haberler