A24.com.tr » yaşam » Köprü geçiş cezalarında iade süreci başladı

Köprü geçiş cezalarında iade süreci başladı

Köprü geçiş cezalarında iade süreci başladı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, köprü geçiş ihlalleri sebebiyle verilen para cezalarının iade süreci resmen başladı. Sürücüler 28 Şubat'a kadar başvuru yapabilecek.

Araç sahipleri dikkat! Köprü geçişlerinde kesilen ceza ücretlerinin iade süreci başladı.

Meclis Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaşan köprülerden geçiş cezalarına yönelik düzenlemeye ilişkin açıklama yapan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Vatandaşlarımızın iade için 28 Şubat 2019 tarihine kadar, kendilerine en yakın vergi dairesine başvurmaları yeterli olacaktır." ifadelerini kullandı.

Bakan Albayrak, köprü geçiş cezalarının iadesine ilişkin, Twitter hesabından paylaşımda bulundu.

Albayrak paylaşımında, şu ifadelere yer verdi:

"Köprü geçiş ihlalleri nedeniyle kesilen idari cezalarda iade sürecini başlattık. Vatandaşlarımızın iade için 28 Şubat 2019 tarihine kadar, kendilerine en yakın vergi dairesine başvurmaları yeterli olacaktır."

Buna göre, 2 Kasım 2016-31 Aralık 2018 döneminde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden araç sınıfları itibarıyla kullanılması yasak olduğu halde geçiş yapan araçlara ilişkin çıkarılan kanun gereğince ceza verilmesi gereken kişilere idari para cezası verilmeyecek, verilmiş olanlar tebliğ edilmeyecek, tahsil edilen idari para cezalarının iadesi yapılacak.

Başvurular, en yakın vergi dairesinden temin edilecek başvuru dilekçesiyle 28 Şubat'a kadar gerçekleştirilebilecek. İadeler, 29 Mart'a kadar tamamlanacak.

Başvuru dilekçeleri, vergi dairesine, bankalara veya PTT'ye yapılmış ödemeler için motorlu taşıtlar vergisi yönünden bağlı bulunduğu vergi dairesine hitaben, Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) sanal POS'u üzerinden veya KGM posta çeki hesabına yapılmış ödemeler için Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı Veraset ve Harçlar Vergi Dairesine hitaben hazırlanacak. 

YORUMLAR
  Ünlülerin gerçek isimlerini biliyor muydunuz?
Ünlülerin gerçek isimlerini biliyor muydunuz?