A24.com.tr » politika » Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a askerlik göndermesi

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a askerlik göndermesi

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a askerlik göndermesi

CHP Meclis Grup Toplantısında konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı'nın CHP gayri milli eleştirilerine, "Benim oğlum asker. Benim oğlum askerlikten kaçmadı." ifadeleriyle yanıt verdi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gelen "CHP gayri milli" eleştirilerine sert yanıt verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Zeytin Dalı Harekatı’na ilişkin “Kemal’in takımı zaten Afrin’de. O takımın adı Mustafa Kemal’in ordusu. O ordu senin ordun değil, bu milletin ordusudur. Benim oğlum asker. Benim oğlum askerlikten kaçmadı. Benim oğlum çürük raporu almadı” dedi.

 

Partisinin grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, “Ordumuzun Afrin’de yaptığı harekatı destekledik. Ordumuzun yaptığı mücadele Türk halkının mücadelesidir, Erdoğan’ın mücadelesi değildir” diye konuştu.

‘Ne kahramanı, en korkak adam’

Neymiş Recep Bey kahramanmış. Ne kahramanı? Kendi toprağında IŞİD’in desteği ile kaçan korkaktır. Sen Türkiye Cumhuriyeti tarihinin gelmiş geçmiş en korkak adamısın. Sen Süleyman Şah Türbesi’ni kaçırırken IŞİD’le iş birliği mi yaptın, yoksa korktun mu? Gözlerinden öperek söylüyorum, sen IŞİD’den mi korktun, yoksa iş birliği mi yaptın?

‘PYD liderinin ayağına kırmız halı serdin’
15 yıl önce Türkiye’nin beka sorunu yoktur. Şimdi bekadan söz ediliyor. Türkiye liyakatla yönetilmiyor ve bu Türkiye’nin başını yakıyor. Ağzımdan çıkan belli duymuyorsan ne yapalım? Sen kulağınla dinlemiyorsan ben kime anlatacağım? Kızmasının nedeni, PYD liderini Yargıtay kararına rağmen Ankara’ya davet etti. Altına kırmızı halılar serdi ve terör örgütü lideri, oturdu konuştu. Mahmut Tanal da gitti suç duyurusunda bulundu.

Terör örgütü propagandası, terör örgütü liderine yardım ve yataklık yaptılar. Recep Bey, sen terör örgütüne yardım ve yataklık yaptın. Dava açamıyor, açsa rezil olacak. Suçu ve suçluyu övme. Bundan daha büyük övme mi olur?

Dut yemiş bülbüle dönüyor bu soruları duyunca. Seni dut yemiş bülbüle döndüreceğim. Senin ne işin var Suriye bataklığında. Süleyman Şah Türbesi’ni neden kaçırdın arkadaş. Orası bizim toprağımız ya.

En sonunda İçişleri Bakanlığı terör listesine aldı. Bunu da dilekçene ekleyeceksin. Artık İçişleri Bakanlığı da kabul etti. Ben bunları söyleyince Bremen Mızıkacıları gibi saldırıyorlar. Siz işbirliği mi yaptınız, nedir bu saldırı? PKK saldırıyor, IŞİD saldırıyor. FETÖ saldırıyor. 

YORUMLAR
  9 bin yıl önce kadınlar böyle gözüküyordu
9 bin yıl önce kadınlar böyle gözüküyordu