A24.com.tr » politika » Karamollaoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na ziyaret

Karamollaoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na ziyaret

Karamollaoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na ziyaret

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, Ankara'daki şehit cenazesinde saldırıya uğrayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu Genel Merkez'de ziyaret ederek, 'geçmiş olsun' dileğinde bulundu.

Saldırının çirkin bir eylem olduğunu belirten Karamollaoğlu, "Sayın Kılıçdaroğlu´na 'geçmiş olsun' derken bir taraftan da konuşmalar esnasında suçlayıcı tavırların takınılmasını da doğru bulmadığımızı söylüyorum. Yani bir hadise meydana gelmiş, siz o hadiseyi değerlendirip, faillerini yakalayıp, gerekli işlemleri yapmanız gerekirken bir taraftan suçlayıcı ifadelerle konuyu ele alırsanız güven duygusunu ister istemez sarsar kanaatindeyim" diye konuştu.

Görüşmenin ardından iki lider, açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, dün yaşadığı olayın tüm boyutlarıyla araştırılması, sorgulanması ve faillerin yakalanıp, adalete teslim edilmesinin en büyük dileği olduğunu söyledi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, dün şehit cenazesinde saldırıya uğrayan Kemal Kılıçdaroğlu’nu CHP Genel Merkezinde ziyaret etti. Görüşmede Kılıçdaroğlu’na, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak ile Genel Başkan Yardımcıları Muharrem Erkek, Oğuz Kaan Salıcı ve Seyit Torun da eşlik etti.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, “21’inci yüzyıl Türkiye’sinde böyle bir olayın yaşanmasından son derece üzgünüm. Hele bir şehidin namazının kılınmaması, kılınmasına engel olunması benim kabul edeceğim, madden de manevi olarak da kabul edeceğim bir olay değildir. O nedenle iktidar sahiplerinin üzerine büyük bir görev düşüyor. Suçlayarak, değil sonuca ulaşarak, failleri bularak ve onları adalete teslim ederek, görevlerini yerine getirirlerse ben de bundan mutluluk duyarım ve benzer olaylar da Türkiye’de bir daha yaşanmamış olur” dedi. 

YORUMLAR
  İşte kıyametin kopmayacağı söylenen tek yer...
İşte kıyametin kopmayacağı söylenen tek yer...