A24.com.tr » yaşam » Kapadokya'nın balonları 23 Nisan için havalandı!

Kapadokya'nın balonları 23 Nisan için havalandı!

Kapadokya'nın balonları 23 Nisan için havalandı!

Dünya turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya, sıcak hava balonculuğunun yoğun olarak yapıldığı bölgeler arasında yer alıyor.

 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle bu sabah havalanan sıcak hava balonlarına Türk bayrağı asıldı.

Sahip olduğu yeryüzü şekilleri nedeniyle dünyada turizme yönelik sıcak hava balonculuğunun yoğun olarak yapıldığı bölgeler arasında yer alan Kapadokya bölgesinde, bu sabah havalanan çok sayıda balonun sepetine, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Türk bayrağı asıldı.

Turistler, güneşin doğuşuyla başlayan ve yaklaşık 1 saat süren uçuşta, peribacalarının arasından süzülerek, hem yörenin doğal güzellikleri izlemenin keyfini yaşarken hem de bayram coşkusuna şahitlik etti.

Voyager Balloons Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Halis Aydoğan yaptığı açıklamada "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bizde Türk bayraklarıyla gökyüzünde bayramı kutlamak istedik" dedi. Aydoğan,"23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. Bu anlamlı günde firmamız olarak ve tüm balon firmaları Türk bayraklarını balon sepetlerimize asaraktan kutlamalara katıldık. Turistler açısından da oldukça ilgi çekici bir durum oldu. Onlarda bugünün önemini ve değerini bizler için bildiği için olumlu karşıladılar. Tekrardan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun" diyerek ekledi.

 

YORUMLAR
  Farklı platformlardaki en başarılı 5 video sohbet programı
Farklı platformlardaki en başarılı 5 video sohbet programı