A24.com.tr » ajanda » Kandilde cinsel ilişkiye girilir mi diyanet | Kandil gecesi ilişkiye girmek günah mı | Kandilde mast yapmak günah mı?

Kandilde cinsel ilişkiye girilir mi diyanet | Kandil gecesi ilişkiye girmek günah mı | Kandilde mast yapmak günah mı?

Kandilde cinsel ilişkiye girilir mi diyanet | Kandil gecesi ilişkiye girmek günah mı | Kandilde mast yapmak günah mı?

İslam alemi bu gece mevlid kandilini idrak ediyor. Bu mübarek günde cinsel ilişki yaşamayı planlayanlar ise merak içinde. Peki kandil gecesi ilişkiye girmek günah mı? Diyanet ne diyor?

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in dünyaya gelişi nedeniyle büyük önem taşıyan Mevlid Kandili, bugün yurdun dört bir yanında ibadetlerle idrak ediliyor. Eşiyle cinsel münasebette bulunmak isteyen kimseler ise günaha girip girmeyeceğini merak ediyor. Peki kandilde cinsel cilişkiye girilir mi? Kandil gecesi ilişkiye girmek günah mı? Kandilde masturbasyon yapmak günah mı? İşte merak edilen sorulara ilişkin Diyanet'in açıklaması...

KANDİL GECESİ İLİŞKİYE GİRMEK GÜNAH MI?

Nihat Hatipoğlu, kadın izleyiciden gelen "Kandillerde eşimle ilişkiye girebilir miyim?" sorusuna "Kandillerde eşlerin birbirleriyle yakınlaşmasının dini açıdan bir mahsuru yok" yanıtını verdi.

ATV ekranlarında izleyici ile buluşan ünlü ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu'na ilginç sorular yöneltilmeye devam ediyor. Programın son yayınlanan bölümünde kadın izleyicilerden biri Hatipoğlu'na "Kandillerde eşimle birlikte olursam günah olur mu?" sorusunu yöneltti.

"KANDİLLERDE BİRLİKTELİK OLABİLİR"

Kandillerde eşlerin birbirleriyle yakınlaşmasının dini açıdan herhangi bir mahsuru olmadığını belirten Nihat Hatipoğlu, "Kandillerde evlenmenin, gerdeğe girmenin, eşlerin birbirleriyle yakınlaşmasının dini açıdan bir mahsuru yok. Günah değil. Bana çok soruyorlar umrede karı-koca yakınlaşabilir mi? Yakınlaşabilir tabii... Edebe aykırı değildir. Sadece ihramlıyken birleşmek ve kadın adetliyken birliktelik caiz değildir" dedi.

"ÇOCUK SAKAT DOĞAR MI?"

Kadın izleyicinin "Çocuk sakat doğar mı?" sorusunu da yanıtlayan Nihat Hatipoğlu, "Kandilde bir araya gelmenin çocukla ilgisi yoktur" ifadelerine yer verdi.

DİYANET NE DİYOR?

Diyanet'e göre kandil geceleri için eşler arasında cinsel ilişki yasağı söz konusu değildir.

Masturbasyon Yapmak Günah Mıdır?
 
Bir kişinin kendisini elle tatmin etmesi yani masturbasyon yapması, alimlerin bir kısmına göre caiz değildir; haram sayılmaktadır.
 
"Onlar ki ırzlarını korurlar. Ancak hanımlarına ve sahip oldukları cariyelerine karşı münasebetleri müstesnadır. çünkü onlar bu helal olanlarda kınanmazlar. Kim de bu helalden başkasını ararsa, işte onlar haddi aşanlardır." Nur Süresi 33.  ayetini delil getiren Şafii, Maliki alimleri ve İmam-ı Nesefi, istimnanın haram olduğuna hükmetmişlerdir. 

Bir kısmı ise herhangi bir yasak olmadığını savunur. Onlara göre Kuran cinsellikle ilgili haramları açıklamıştır. Buna göre zina, homoseksüellik, lezbiyenlik yasaklanmıştır. Mastürbasyon ise Kuran tarafından yasaklanmaz.

Kuran’da yer alan önemli bir ayet bu tür birçok soru için cevap niteliği taşır:

Ey iman sahipleri! Size açıklandığında  hoşunuza gitmeyecek şeylerle ilgili soru sormayın. Kur’an indirilmekte iken onları sorarsanız size açıklanır. Allah onları bağışlamıştır. vazgeçmiştir. Allah Bağışlayıdır, Yumuşak Davranandır. (5-Maide-101)

YORUMLAR
  Fenomen isimlerin cilt bakım sırları...
Fenomen isimlerin cilt bakım sırları...