A24.com.tr » politika » İstanbul seçimleri ne zaman, adaylar kim?

İstanbul seçimleri ne zaman, adaylar kim?

İstanbul seçimleri ne zaman, adaylar kim?

31 Mart'ta yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptal olmasından sonra yeni seçim tarihi ve katılacak partiler merak edilmeye başlandı. İşte detaylar

31 Mart yerel ve mahalli idareler seçimi sonrası dönemde AK Parti'nin Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) yaptığı itirazlar sonucu İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı seçimi iptal edildi. İlçe belediye meclisleri ve muhtarlık seçimleri ise iptal edilmedi. İptal kararı alındıktan sonra yeni seçim tarihi ise belirlendi. YSK'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için belirlediği tarih 23 Haziran 2019 Pazar Günü oldu.

İstanbul seçimlerine hangi partiler katılacak?

İki büyük adayın rekabet ettiği İstanbul seçimlerine 23 Haziran'da toplam 5 aday yarışacak. 23 Haziran İstanbul seçimlerine, Cumhur İttifakı'nın adayı AK Partili Binali Yıldırım, 31 Mart seçimlerinde en yüksek oyu alan aday Millet İttifakı'nın adayı CHPli Ekrem İmamoğlu, Saadet Partisi'nin adayı Necdet Gökçınar, Vatan Partisi'nin adayı Mustafa İlker Yücel ve Çoğulcu Demokrasi Partisi (Bağımsız) adayı Doğan Duman, katılacak adaylar.

 

YORUMLAR
  Son yıllarda çekilmiş İşte O An dedirten en iyi kareler...
Son yıllarda çekilmiş İşte O An dedirten en iyi kareler...