A24.com.tr » eğitim » İlkokulda idam kelimesi heceletiliyor

İlkokulda idam kelimesi heceletiliyor

İlkokulda idam kelimesi heceletiliyor

Kocaeli'nde bir okulda 1. sınıf öğrencilerine verilen kağıtta hecelenmesi istenen kelimelerin arasında idam kelimesinin de olması tepkilere neden oldu.

Konuyla ilgilşi bazı veliler tepki gösterdi. Konuyla ilgili açıklama yapan Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Suca Omurca, “Çocuklarımızı zehirliyorlar. Buna izin vermeyeceğiz” dedi.

Kocaeli’nin Körfez ilçesindeki Mimar Sinan İlköğretim Okulunda ilkokul birinci sınıf öğrencileri için hazırlanan Kadir Erişgin imzalı alıştırma kağıdındaki kelimeler büyük tepki çekti. Öğrencilerden yazılı bulunan kelimelerin hecelenmesi istenen alıştırma kağıdında ‘İhanet’, ‘İdam’, ‘Cephane’ gibi kelimeler yer alıyor.

'6 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUN ELİNE BU KAĞIT VERİLİR Mİ?'

Konu ile ilgili gazetemize konuşan veliler duruma tepkili. “Çocuğum bana idam ne demek diye sorduğunda ben ne cevap vereceğim? 6 yaşındaki çocuğun eline böyle kağıt verilir mi?” diyen veliler çocuklarının gördüğü eğitimden endişeli olduklarını dile getirdi.

‘ÇOCUKLARI ZEHİRLİYORLAR’

Konuya ilişkin gazetemize konuşan Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Suca Omurca, ‘Şiddeti, ölümü anlatan yayınların bu derece yaygınlaşması çocuk psikolojisi açısından çok yanlış’ dedi. Çocukların korkuyla terbiye edilmek istendiğini vurgulayan Omurca, “Bu tür olayların bilimsellikle hiçbir alakası yok. AKP döneminde insanları korkuyla terbiye etmek anlayışı yaygınlaştı. Şiddeti, korkuyu yayan yayınlar okutularak çocukları zehirliyorlar. Eğitim Sen olarak sonuna kadar bu uygulamalarla mücadele edeceğiz. Bu şiddet görüntülerini kınıyoruz ve devletin birimlerini harekete geçmeye çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.

OKUL YÖNETİMİ: KAĞITTAN HABERİMİZ YOK!

Konuyla ilgili konuştuğumuz Mimar Sinan İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Tekin Okulmuş da “Benim böyle bir kağıttan haberim yok. Biz sadece derslerin müfredata uygun olup olmadığını, sınıf ders defterinden teyit ediyoruz. Kağıt hakkında bir bilgim olmadığı için kelimeler hakkında yorum yapamam” dedi.

 

YORUMLAR
  Acun ile evlenecek olan Şeyma Subaşı sonunda gelinliği giydi... Yılın düğününden detaylar...
Acun ile evlenecek olan Şeyma Subaşı sonunda gelinliği giydi... Yılın düğününden detaylar...