A24.com.tr » yaşam » Hulusi Akar bedelli askerlik 4.celp dönemi için tarih verdi

Hulusi Akar bedelli askerlik 4.celp dönemi için tarih verdi

Hulusi Akar bedelli askerlik 4.celp dönemi için tarih verdi

Bedelli askerlik 4.celp dönemi yerleri belli oldu mu, 4. celp dönemi ne zaman açıklanacak, işte Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan son dakika açıklaması

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar yüz binlerce kişinin merakla beklediği bedelli askerlik 4.celp dönemi ile ilgili açıklamada bulundu.

Bedelli askerlik uygulamasına ilişkin celp takvimi süreci heyecanla beklenmeye devam ediyor. Bedelli askerlik uygulamasının 4. celp döneminde, temel askerlik eğitimi verilecek kişilerin isimlerinin ne zaman açıklanacağı, bu kapsamda beklenti içinde olan vatandaşlarca araştırılıyor. İşte, bedelli askerlik celp dönemleri hakkında merak edilen detaylar...

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bedelli askerlik celp dönemi hakkında konuştu. Bedelli askerlikte başvuruların 3 Kasım'da sona erdiği hatırlatılarak, başvuru rakamına ilişkin soru üzerine Bakan Akar, şunlar söyledi:

"Şu anda işlemlerini tamamayan 633 bin 844 gencimiz, vatandaşımızın müracaatlarını tamamladılar, paralarını yatırdılar ve eğitim konusunda da planlamaya dahil edildiler. Bununla ilgili hem eğitim tarihleri hem de eğitim yapacakları yerlerin belirlenmesi konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Bu ayın sonunda, en geç aralık ayının başında bunlar tamamen açıklanacak. Önemli bir husus da müracaatlarını yaparak ödemelerini tamamlayan vatandaşlarımızın askerlik şubelerinde işlemlerinin yürütülmesine devam edilmektedir. Ona göre gençlerimizin ellerini çabuk tutuk işlemlerini yapmalarını bekliyoruz. Bunun yanı sıra yeni askerlik sistemine yönelik çalışmalarımız da aralıksız devam ediyor."

Celp dönemleri açıklandığı takdirde yükümlüler, bilgilere e-Devlet ASAL bedelli sınıflandırma sonuç sorgulama sayfası üzerinden ulaşarak, 21 gün eğitim alacakları yerleri öğrenebilecek. Konuya dair gelişmeler oldukça haberimizden okuyabilirsiniz.

YORUMLAR
  Bir zamanın ünlüleri şimdi ne yapıyor?
Bir zamanın ünlüleri şimdi ne yapıyor?