A24.com.tr » teknoloji » Huawei kendi uygulama mağazasını üretecek

Huawei kendi uygulama mağazasını üretecek

Huawei kendi uygulama mağazasını üretecek

Huawei, ABD ve teknoloji şirkerleriyle sorun yaşadığı için kendi uygulama mağazasını üretecek. Google Play Store’a da erişemeyen Huawei, kendi uygulama mağazasıyla Google Play’i devirmek istiyor.

Huawei, ABD’nin şirkete yaptığı yaptırımlardan ötürü Google’ın Android işletim sistemine ve Android uygulamalarına erişimini kaybetmişti. Bunun üstüne kendi işletim sistemini geliştiren şirket, aynı zamanda bir uygulama mağazası üzerinde çalışıyor.

Huawei’nin kendi uygulama mağazası olan AppGallery uygulaması, şirketin kendi cihazlarında yüklü olarak kullanıcılara geliyordu ancak Google’ın uygulama mağazasının yanında sönük kalıyordu. Şimdi ise Huawei, uygulamayı daha kullanılabilir hale getirmek için uğraşıyor.

 

XDA-Developers'ın raporuna göre Huawei, geliştiricilere Android uygulamalarını AppGallery’de yayınlamalarını istedikleri mailler göndermeye başladı. Şirket, gönderilen maillerde geliştiricilere, Huawei çatısının altına gelmeleri durumunda tam destek vereceğini ve ayrıca AppGallery’nin yaklaşık 270 milyon kullanıcısı olduğunu söyledi.

Yine de şirket geliştiricileri kendi marketlerine gelmek için ikna etse de Gmail, YouTube ve Haritalar gibi uygulamaların eksikliği Huawei için sıkıntı olacak gibi duruyor. Bu uygulamaların yokluğu Huawei marka telefonların Samsung veya Xiaomi gibi alternatiflerin yanında sönük kalmasına neden olacaktır  

YORUMLAR
  Sanat dünyası Kapıcı Cafer (Ercan Yazgan)'ın ardından neler söyledi?
Sanat dünyası Kapıcı Cafer (Ercan Yazgan)'ın ardından neler söyledi?