A24.com.tr » politika » HDP'den Süleyman Soylu'ya yürüyüş yanıtı

HDP'den Süleyman Soylu'ya yürüyüş yanıtı

HDP'den Süleyman Soylu'ya yürüyüş yanıtı

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, HDP'lilerin yapacağı yürüyüşe izin vermeyeceğini açıklayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya "Yürüyüşler yapılacak" sözüyle yanıt verdi.

Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) düzenleyeceği yürüyüşlerle ilgili gerginlik tırmanıyor.

HDP, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yürüyüşlerini engelleyecekleri yönündeki açıklamasına yanıt vererek, yürüyüşü gerçekleştireceklerini duyurdu.

Artı TV'nin canlı yayınında Soylu'ya yanıt veren HDP Eş Başkanı Sezai Temelli, İçişleri Bakanı'nın 'yargı bağımsızlığına karşı savaş açtığını' söyledi.
Temelli, hükümet ve Soylu'nun yargıyı talimatla yönettiğini, bunun da Türkiye'yi çok zor koşullara sürüklediğini savundu.

Temelli, "Yürüyüşler yapılacak. Çünkü demokratik bir siyaset içinde demokratik bir haklarımızı kullanıyoruz. Yasadan hukuktan aldığımız hakları kullanıyoruz" ifadelerini kullandı.

HDP, 'Abdullah Öcalan'ın üzerindeki tecridin kaldırılması' talebiyle açlık grevi yapan HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven'e destek için İstanbul'da Galatasaray'dan Taksim Meydanı'na kadar yürüyeceklerini açıklamıştı.

İşçileri Bakanı Soylu da HDP'lilere hitaben "Şimdi 'Apo' içeride diye güya milletvekilleri yürüyüş yapacaklarmış sağda solda. Sizi yürüten adam değildir" demişti. 

YORUMLAR
  Danla Bilic'in olay yaratacak itirafları...
Danla Bilic'in olay yaratacak itirafları...