A24.com.tr » politika » Gerekçeli karara Kılıçdaroğlu'ndan ilk yorum

Gerekçeli karara Kılıçdaroğlu'ndan ilk yorum

Gerekçeli karara Kılıçdaroğlu'ndan ilk yorum

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, YSK'nın İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerini iptal etme gerekçesiyle ilgili kararı hakkında açıklama yaptı.

Yüksek Seçim Kurulu, 31 Mart'taki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptal gerekçesini açıkladı. Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, YSK'nın 250 sayfalık gerekçeli kararıyla ilgili "Metni görmeden bir şey söylemem şu aşamada doğru olmaz" ifadelerini kullandı.

İFTAR PROGRAMINA KATILDI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Elmadağ Belediyesi'nce Belediye Kültür Salonu'nda düzenlenen iftar programına katıldı. Kılıçdaroğlu'na, Elmadağ Belediye Başkanı Adem Barış Aşkın, CHP milletvekilleri Ali Haydar Hakverdi, Levent Gök, Gamze Taşcıer ve Yıldırım Kaya eşlik etti. Ayrıca iftara çok sayıda vatandaşta katıldı. Kemal Kılıçdaroğlu, iftardan sonra yaptığı konuşmada ramazan sofralarında, siyasi konuşma yapılmasını doğru bulmadığını belirterek, "Çünkü pek çok vatandaşımız var. Her vatandaşımızın kendi siyasi görüşü var ve ben herkesin siyasi görüşüne saygı duyan bir insanım. Asıl ihtiyaç duyulan şey, adalettir" ifadelerini kullandı.

"BİR ŞEY SÖYLEMEM ŞU AŞAMADA DOĞRU OLMAZ"

Kılıçdaroğlu, salondan ayrılırken gazetecilerin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yenilenmesi ile ilgili YSK'nın 'Gerekçeli kararı' hakkında sorulan sorular üzerine şöyle konuştu:

"Şimdi genel merkeze gidiyoruz, Faik beyle görüştük. Faik bey zaten bir basın toplantısı yapacak. Konuyu, kamuoyuyla paylaşacak. Bende şimdi genel merkeze gidiyorum, orada arkadaşlarla görüşeceğiz, durumu değerlendireceğiz. Metni görmeden bir şey söylemem şu aşamada doğru olmaz." 

YORUMLAR
  Eser sosyetik ex aşkı ile tatile çıkabilmek için kredi çekmiş! (Dila Tarkan Kimdir?)
Eser sosyetik ex aşkı ile tatile çıkabilmek için kredi çekmiş! (Dila Tarkan Kimdir?)