Galatasaray   |   Beşiktaş   |   Fenerbahçe   |   Süper Lig   |   Şampiyonlar Ligi   |   UEFA Avrupa Ligi   |   NBA   |   Eurolig   |   Beko Basketbol Ligi

Fikret Orman'dan transfer müjdesi

A24.com.tr » spor » Fikret Orman'dan transfer müjdesi
Fikret Orman'dan transfer müjdesi

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, sol stoper ve sol beke transfer düşünceleri olduğunu açıkladı.

Beşiktaş başkanı Fikret orman transfer çalışmalarıyla ilgili konuşurken, "Eksik bölgelerimizi tamamlamamız lazım. Beşiktaş, geçen sezona bakacak olursak; geniş bir takım olmamıza rağmen, bize ücretsel maliyetleri olan fakat sahada faydalanamadığımız bir çok oyuncuya ücretler ödedik. Türkiye'nin ve Beşiktaş'ın ekonomik durumu da ortada. Eksik bölgelerimize yaptığımız transferler var. kanatta eksiğimiz vardı, yaptık. Sol stoperle alakalı bir niyetimiz var. Bir iki mevkide de eksiğimiz var: Onları da yapma gayreti içindeyiz. Kampa kadar yapalım, son dakika falan... Taraftarın heyecanlanması hoş bir şey ama, doğru maliyetli doğru oyuncuları almak önemli. Transfer sezonu için önümüzde 45 gün süre var. O süre içinde eksikleri tamamlayacağız. Takımda düşünmediğimiz oyuncular var. Onlar gidebilir. Çok heyecanlı bir hocamız var. Pozitif, mutluluk saçıyor. Bize de camiamıza da inanılmaz gülümseyen yapısı var. Eminim gazeteciler olarak siz de o enerjiyi alıyorsunuz. Biraz zamana ihtiyaç var ama çekilen fikstüre hazır bir takımla sezona başlayacağız." dedi.

"BURAK İÇİN LECCE'DEN KİMSEYLE KONUŞMADIK"

Lecce'nin Burak Yılmaz ısrarıyla ve Arda Turan'ın ilgili açıklamalar yapan Orman, "Burak'ın Beşiktaş'a 2. transferi biraz zor oldu. Burak da çok iyi bir Beşiktaşlı. Beşiktaş'a gelirken, futbolu burada bırakma üzerine konuştuk. O şekilde devam ediyoruz. Geçen sene takıma 6 ayda da olsa kattıkları ortada. Burak'ı bırakmayı düşünmüyoruz. Lecce kulübünden kimseyle konuşmadık. Gelip Beşiktaş kulübü önünde resim çektirmeleri de hoş olmadı. Başka şey söylemek istemem. Arda Turan önemli bir futbolcu. Beşiktaş takımıyla ilgili hiçbir görüşmemiz niyetimiz zolmadı. Öyle bir konuşma içine girmedik. Bu demek değil ki Arda kıymetsiz bir oyuncu. Beşiktaş'ın o bölgelerde kıymetli oyuncuları var. Bizim ihtiyacımız başka bölgeler." ifadelerini kullandı.

DORUKHAN'A TEKLİF GELDİ

Lecce'den Dorukhan'a da teklif getirip getirmediği konusunun sorulması üzerine ise Orman, "Dorukhan, Beşiktaşlı bir oyuncu. Gülen, sempatik, mütevazı. Beşiktaş'ı temsil eden bir figür. Bana da Beşiktaş taraftarına da kendini çok sevdirdi. Beşiktaş'tan ayrılmasını düşünmüyorum. 2 sene daha oynaması lazım. Çok iyi yerlere geleceğinden de eminim. Beşiktaş'a onun için teklif geldi. Bir gün Beşiktaş açısından ve Dorukhan için menfaat oluşursa ogün konuşurum. Takımda görmek istediğimiz o gülen yüzlerden bir tanesi. Giden oyuncular bir tek mali ve teknik olmaz. Bu bir bütün. Geçen sene 2-3 oyuncuyu kadroya almadık. Onların maaşlarını ödedik. Bir kaç oyuncudan az istifade ettik. Bunu Beşiktaş bütçesi kaldırmıyor. Onların yerine gençlerin şans bulması önemli. Böyle bir stratejimiz var. Aldığımız oyuncuların yaş ortalamasına baktığımızda, ücretleri daha makul oyuncularla devam ediyoruz" yanıtını verdi.

"BURAK YILMAZ KAPTANLIĞI HAK EDİYOR"

Burak Yılmaz'ın kaptan olup olmayacağının sorulması ve Adriano'nun gittiğinin hatırlatılması üzerine ise Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, "Beşiktaş kaptanlığına yönetim kurulu karar verir. Tolga 6 yıldır kaptanlığımızı yapıyordu. Onunla yolumuzu ayırdık. Burak'ın karakter ve liderlik yapısı ve takımda gördüğü saygı itibariyle kaptanlığını kaldırabilecek kapasitede olduğunu düşünüyorum. Bunu yönetim kurulunda konuşacağız.

Adriano takımdan ayrıldı. Sol beke bir hamle yapacağız. Ama zamanlamasına karar vermedik. İnşallah şartlar bizim istediğğimiz şekilde olursa kısa sürede yaparız." diye konuştu.

Yayıncı kuruluş BeIN Sports'un sorumluluklarını yerine getireceğine dair inancını paylaşan Fikret Orman, "BeIN Sports, dünyanın 45 ülkesinde yayın yapan, La Liga'nın, Fransa Ligi'nin ana yayıncısı. Premier Lig'i de yayınlamak istiyorlar. Çok da kuvvetli bir grup. Bundan iki sene önce bir kontrat yaptık. Bu kadar endüstriyel olan bir grupla ilişkilerin aynı seviyede olacağını umuyorum. Dünya üzerinde kuvvetli bir grubun kontratın gereklerini yerine getirmesini bekliyoruz. Onların da Türkiye'de yatırımları var. Bu işin çözüleceğini düşünüyorum." açıklamalarını yaptı.

FİKSTÜR KONUSU

Daha önce 8 yıl üst üste Galatasaray ile 2. yarı maçlarını deplasmanda oynamaktan dolayı serzenişte bulunduğunun hatırlatılması için ise Orman, "Fikstür çekimi için bizzat gittim. 8 senedir Galatasaray maçlarını hep Galatasaray'ın stadına gidiyorduk. Bu tesadüf olamaz demiştim. Yüzde 50 şans varsa, hepsi Galatasaray'a gelmez diyordum. Ama 9.'su geldi. Galatasaray deplasmanına gidiyoruz: Bir sistemleri var. onu gördüm. Hayırlısı olsun. Avrupa maçlarının tarihleri belli değil. Beşiktaş'a hangi maçları verecekler, belli değil. Süreci bilemiyorum. Orada iyi niyetli bir ekip olduğunu gördüm. İnşallah o iyi niyetlerini fiilayata dökerler." ifadelerini kullandı.

ORHAN AK'A DESTEK

Taraftarın teknik ekipte bulunan Orhan Ak'a yönelik tepkilerinin sorulması üzerine de Fikret Orman, "Beşiktaş büyük bir aile. Hocamız acayip derecede pozitif, işini iyi bilen. Çağdaş futbolu oynatmayı çok iyi bilen bir kişiliği var. Bir ekibi var. 8 kişilik bir ekiple geldiler. Geçen sezon da hep beraber kötü bir sınav verdik. Şimdi sayfayı çevirdik. Güzel şeylerden bahsedelim. İddialı bir şampiyonluk yarışı yaşayacağız. Takımımıza sahip çıkalım. Beşiktaş hepimizin Beşiktaş'ı. Buradan mutsuzluk çıkarmanın manası yok. Kenetlenelim. Pozitif şeyler yapıyoruz. İyi şeyler yapma gayreti içindeyiz." diyerek sözlerini noktaladı. 


YORUMLAR

İlginizi çekebilecek diğer haberler