A24.com.tr » politika » Eski bakan Bağış, Kuzey Kıbrıs vatandaşı oldu

Eski bakan Bağış, Kuzey Kıbrıs vatandaşı oldu

Eski bakan Bağış, Kuzey Kıbrıs vatandaşı oldu

Türkiye'nin Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına geçti. Karar, 12 Kasım tarihli Resmi Gazete'de yayınlandı.

17-25 Aralık olaylarının yaşandığı sırada en çok konuşulan isimlerden biri olan eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, KKTC vatandaşlığına geçti.

Kıbrıs Gazetesi’nin haberine göre Egemen Bağış, Bakanlar Kurulu’nun 10 Kasım tarihli toplantısında Yurttaşlık Yasası’nın dokuzuncu maddesinin birinci fıkrası C bendi uyarınca Kuzey Kıbrıs yurttaşlığına alındı. Yurttaşlık Yasası’nın dokuzuncu maddesinin birinci fıkrası C bendi 'yurttaşlığa alınması Bakanlar Kurulu’nca zorunlu görülenler' olarak belirtiliyor.

Karar, 12 Kasım tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı.

TAŞYAPI'NIN SAHİBİ TURANLI DA KKTC VATANDAŞI OLDU

Taşyapı'nın sahibi ve Ercan Havalimanı İşletmecisi Emrullah Turanlı da 10 Kasım tarihli Bakanlar Kurulu toplantısında vatandaş yapıldı. Turanlı, Yurttaşlık Yasası’nın dokuzuncu maddesinin birinci fıkrası B bendi uyarınca Kuzey Kıbrıs Yurttaşlığı’na alındı.

Vatandaşlıkların Yurttaşlık Yasası’nın dokuzuncu maddesinin birinci fıkrasının (B) bendi “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne sanayi, ticaret, turizm, sosyal ve ekonomik alanlarda yatırım yapmış olan veya bilim, teknik, siyaset veya kültür alanlarında olağanüstü hizmeti geçmiş veya hizmet verebilecek kişiler” şeklinde tanımlanıyor. 


Canlı yayına yansıyan ATV kazası

YORUMLAR
  Dünyanın en iyi televizyon serileri
Dünyanın en iyi televizyon serileri

İlginizi çekebilecek diğer haberler