A24.com.tr » yaşam » Emniyet, sosyal medyada küfür edeni takibe alacak

Emniyet, sosyal medyada küfür edeni takibe alacak

Emniyet, sosyal medyada küfür edeni takibe alacak

Sporda küfür ve şiddettin önüne geçmek isteyen Emniyet Genel Müdürlüğü, yayınladığı son bildiride, "sosyal medya üzerinden" sporcu veya kulüplere küfür eden kullanıcıları takibe alacaklarını açıkladı.

2017/2018 sezonuna tribün olaylarının gölgesinde giren Türkiye'de Emniyet Genel Müdürlüğü duruma el koydu. Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yayınlanan "Sosyal Medyada Sporda Şiddete Geçit Yok!" başlıklı duyuruda kişi ve takımlara yönelik edilen küfür ve oluşumların takibe alındığı belirtildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şunlar aktarıldı:

“Siber Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığı bünyesinde oluşturulan çalışma grubu ile; Seyirci, taraftar, oyuncu ve tüzel kişilerin sosyal medya platformları üzerinde bireysel ya da herhangi bir takıma yönelik küfür, hedef alınan gerçek kişi ya da tüzel kişinin manevi şahsiyetini tahkir ve tezlil edici, taammüden ve müessir fiil oluşturabileceği değerlendirilen söylemler, müzahir grubu/taraftarları galeyana getirmeyi hedefleyen kişi ve oluşumlar 7/24 esasına göre takip edilmeye başlanmıştır. Bu kapsamda; 12.08.2017 – 13.09.2017 tarihleri arasında bu tür paylaşımlar yapan 757 hesap tespit edilmiş olup bu hesaplar hakkında gerekli çalışmalar devam etmektedir.” 

YORUMLAR
  Yeşilçam klasikleri ve dizi setlerinden hiç görmediğimiz kareler...
Yeşilçam klasikleri ve dizi setlerinden hiç görmediğimiz kareler...