A24.com.tr » ekonomi » Emekliye ikinci ikramiye ne zaman yatırılacak

Emekliye ikinci ikramiye ne zaman yatırılacak

Emekliye ikinci ikramiye ne zaman yatırılacak

Haziran'daki bayramda ilk bin liralık ikramiyelerini alan emekliler sıradaki bayramın ve ikramiyenin tarihini merak ediyor. Peki ikinci emekli ikramiyesi ne zaman yatacak? İşte merak edilen detaylar..

Emeklililer 7-8 Haziran tarihlerinde ilk bin liralık bayram ikramiyesini aldı. Bunun ardından şimdi de ikinci bayram ikramiyesi merak ediliyor. Peki ikinci emekli ikramiyesi ne zaman yatırılacak? İşte merak edilen detaylar...

Eemekliler, Temmuz'da da zam aldı. SSK ve Bağ-Kur emeklilerine bu yılın ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon kadar yani yüzde 9.17 zam yapıldı. Memur emeklilerinin maaşlarına ise yüzde 3.5 zam + yüzde 5.17 enflasyon farkı yansıtılacak. SSK ve Bağ-Kur emeklileri, Temmuz'da, aylık ödeme günlerinde yeni maaşlarına kavuşacak. Memur emeklileri ise Temmuz ayının 1'i ile 5'i arasında maaşlarını aldıkları için önümdeki günlerde zam farklarını alacak.

ERKEN MAAŞ

Ağustos ayında ise emeklilere yine bayram ikramiyesi var. Tüm emeklilere, 21-24 Ağustos'ta kutlanacak Kurban Bayramı öncesinde biner lira ikramiye ödemesi yapılacak. İkramiye, Ağustos'un 17'sine kadar hesaplara yatırılacak. Tam ödeme tarihi önümüzdeki günlerde yeni kabine Çalışma Bakanlığı tarafından duyurulacak. Ayrıca SSK ve Bağ- Kur emeklilerine Ağustos'ta bayram nedeniyle maaşlarının erken ödenmesi söz konusu olabilecek..

YORUMLAR
  Acun Ilıcalı ünlü isimleri ringe çıkartmaya hazırlanıyor! İşte ringde boy gösterecek ünlüler.
Acun Ilıcalı ünlü isimleri ringe çıkartmaya hazırlanıyor! İşte ringde boy gösterecek ünlüler.