A24.com.tr » eğitim » E-Okul karne girişi 2019 karne puanı görüntüleme MEB devamsızlık ve ders notu öğrenme

E-Okul karne girişi 2019 karne puanı görüntüleme MEB devamsızlık ve ders notu öğrenme

E-Okul karne girişi 2019 karne puanı görüntüleme MEB devamsızlık ve ders notu öğrenme

Okullarda eğitimin ilk dönemi sona ererken öğrenciler karnelerini almaya başladı. Karneler aynı zamanda E-Okul üzerinden de görülebiliyor.

Karneler verilmeye başlandı öğrenci ve veliler e okul üzerinden notları araştırmaya devam ediyor.

2018-2019 eğitim ve öğretim sezonunun ilk yarısı yarın sona erecek. Sömestr tatilini bekleyen öğrenciler bir yandan da karne heyecanı içerisine girdiler. E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden notlarını görüntülemek isteyenler ise doğru adresteler. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hizmete sunulan e okul sayesinde sınav sonuçları, sözlü notları ve ortalama karne puanlarına görüntülemek çok kolay. Takdir veya teşekkür alıp almadığınızı VBS öğrenci giriş işlemleri ile birlikte öğrenebilirsiniz. Peki, E Okul öğrenci giriş nasıl yapılır?

E-OKUL SİSTEMİNE GİRİŞ İÇİN TIKLA

E-OKUL ŞİFRESİ NASIL DEĞİŞTİRİLİR

E-Okul şifre almak işlemleri de bir kaç adımdan oluşmaktadır. Aşağıdaki adımları izleyerek e-okul şifresi edinebilir ve sisteme giriş yapabilirsiniz.

E-okul veli bilgilendirme sistemine şu şekilde giriş yapabilirsiniz;

Başlangıç olarak,e-okul.meb.gov.tr adresine giriş yapınız.

Daha sonra karşınıza bir ekran gelecektir ve burada; ‘Öğrenci T.C Kimlik No’, ‘Öğrenci Okul No’ ve ‘Resimdeki Rakamlar’ şeklinde sıralanan bölümler bulunmaktadır.

Ardından, tüm bu alanları doldurduktan sonra en alt bölümde yer alan ‘Giriş’ seçeneğine tıkayınız.

ÖĞRENCİLERİN KAÇ DEVAMSIZLIK HAKKI VAR?

Lise öğrencilerinin en çok merak ettiği konulardan birisi ise bir eğitim yılı içerisinde kaç gün devamsızlık haklarının olduğu sorusudur. Bundan bir önceki yönetmeliğe göre lise öğrencilerinin 20 gün özürsüz ve 20 gün özürlü olmak ile birlikte 5 gün de okul idaresinin izin verme hakkı ile birlikte toplamda 45 gün devamsızlık hakları bulunuyordu. Ancak yeni yönetmelik doğrultusunda 2016 – 2017 eğitim öğretim döneminde gerçekleşmiş ve 2017 – 2018 yılı eğitim öğretim yılında da gerçekleşecek olan lise öğrencilerinin devamsızlık hakkı özürsüz 10 güne düşürülmüştür.

 

YORUMLAR
  Selfie Müzesi ziyaretçilerini bekliyor
Selfie Müzesi ziyaretçilerini bekliyor