A24.com.tr » teknoloji » Dünyada eşine zor rastlanan Bitcoin olayı Türkiye'de gerçekleşti

Dünyada eşine zor rastlanan Bitcoin olayı Türkiye'de gerçekleşti

Dünyada eşine zor rastlanan Bitcoin olayı Türkiye'de gerçekleşti

İş yerinde Bitcoin üretmek isteyen firma sahibi cihazların ısınmasını hesaba katmayınca yangın çıktı.

İddialara göre iddialara göre demir iskele imalathanesi sahibi bir kişi firmasında bitcoin üretmek için cihazlar aldı ve bu cihazları firmasına yerleştirdi.
Firma sahibi cihazların aşırı ısınmasını önemsemedi ve sistemleri soğutacak bir önlem almayınca iş yerinde yangın çıktı. 3 firmayı daha kısmen kullanılmaz hale getirdi.

Olay, İzmit Sefa Sirmen Sanayi Sitesi A blok No: 29 adresinde bulunan demir iskele imalathanesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Ömer E.’ye ait işletmede sanal para birimi bitcoin üreten cihazlar aşırı ısınınca yanmaya başladı. Kısa sürede büyüyen alevler tüm iş yerini sararken, iş yerinden çıkan dumanları gören diğer işletmeciler itfaiye ekiplerinden yardım istedi. İhbar üzerine olay yerine 112 Acil Yardım ekipleri sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri, alevlere müdahale etti.

Bitişik dükkanların olduğu alanda çıkan yangın, iki iş yerine de zarar verdi. Uzun süren çalışmanın ardından alevleri kontrol altına alan itfaiye ekipleri, iş yerlerinde soğutma ve duman tahliyesi yaptı.

Ölen ya da yaralananın olmadığı yangında bitcoin cihazlarının olduğu demir iskele imalathanesi tamamen yanarken, bitişiğindeki iki iş yeri ise hasar gördü.

Yangının çalıştığında çok fazla ısınan ve yeterli soğutma sistemi kurulmayan bitcoin cihazlarından çıktığı iddia edilirken, polis ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı.

YORUMLAR
  Başbakan lakaplı Pirlo futbola veda etti...
Başbakan lakaplı Pirlo futbola veda etti...