A24.com.tr » ekonomi » Dünya gazetesinde toplu işten çıkarma

Dünya gazetesinde toplu işten çıkarma

Dünya gazetesinde toplu işten çıkarma

Ekonomi gazetesi Dünya yönetimi, ekonomik kriz nedeniyle toplu işten çıkarma kararı aldı. Edinilen bilgilere göre çalışanlar 3 aydır maaş alamazken, 40 kiş işten çıkarıldı.

Kağıt masraflarında meydana gelen anormal artış nedeniyle sayfa sayısını 24'ten 12'ye düşüren Dünya gazetesi, 3 aydır maaş ödeyemediği çalışanlarından 40'ını işten çıkarma kararı aldı.

Kriz dolayısıyla 3 aydır çalışanların maaşlarının ödenmediği gazete son yaşanan dolar kurundaki artış nedeniyle kağıt fiyatlarının artmasının ardından sayfa sayısını 24'ten 12'ye düşürdü.

Ardından da işten çıkartmalar için düğmeye basıldı. Aralarında Genel Yayın Yönetmen Yardımcıları İbrahim Ekinci ve Talip Aktaş ile Yayın Koordinatörü Özgür Taşpınar'ın da bulunduğu 40 ismin işine iki gün içerisinde son verildi.

Gazetede uzun bir süre daha maaşların yatmayacağı, işine son verilenlerin ise içerdeki maaşlarını ve tazminatlarını alamama korkusu yaşadıkları gelen bilgiler arasında...

Gazetenin 2008 Mayıs ayından bu yana Genel Yayın Yönetmenliği'ni yürüten Hakan Güldağ'ın yönetimin kendisinden talep ettiği tenkisat listesine karşı çıkarak görevinden ayrıldığı bir süre önce kulislere yansımıştı.

Güldağ yönetimin ısrarıyla yeniden görevine dönmüştü. (medyaradar)
 


Usain Bolt yerçekimsiz ortamda bile en hızlı olmayı başardı!

YORUMLAR
  Hükümet MTV zam oranlarını yüzde 25'e çekti (Peki hangi araç sahibi ne kadar MTV ödeyecek?)
Hükümet MTV zam oranlarını yüzde 25'e çekti (Peki hangi araç sahibi ne kadar MTV ödeyecek?)

İlginizi çekebilecek diğer haberler