A24.com.tr » yaşam » Diyarbakır'da ağır yaralanan bir asker daha şehit oldu

Diyarbakır'da ağır yaralanan bir asker daha şehit oldu

Diyarbakır'da ağır yaralanan bir asker daha şehit oldu

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde teröristlerin döşediği patlayıcının infilat etmesi sonrası ağır yaralanan bir asker daha şehit oldu.

Hainlerin Diyarbakır Lice'de araziye döşedikleri el yapımı patlayıcı, o sırada bölgede operasyonda olan askerlerin yakınında patladı. Hain saldırıda yaralanan bir asker daha şehit düştü. Şehit askerin isminin Uzman Çavuş Orhan Sürmen (23) olduğu öğrenildi.

Dicle ilçesi kuzeyinde gerçekleştirilen operasyonda teröristler tarafından önceden araziye döşenen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan asker sayısı 3'e çıktı. Patlama sırasında 2 askerin şehit olduğu, 5 asker yaralandığı olayda Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan ağır yaralı 2 askerden biri daha şehit oldu. 1'i ağır 4 yaralının tedavisi ise sürüyor.

Bu arada patlamada şehit olan 3 asker için yarın sabah erken saatlerde düzenlenecek uğurlama töreni sonrası cenazeleri toprağa verilmek üzere memleketlerine gönderilecek.

KAHRAMANMARAŞ'A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Suriye'nin Afrin kentinde Türk Silahlı Kuvvetleri'nce terör örgütlerine yürütülen operasyonda şehit olan Uzman Çavuş Orhan Sürmen'in (23) Kahramanmaraş'ın Çağlayancerit ilçesindeki baba ocağına ateş düştü.

Şehidin Fatih Mahallesi'nde oturan ailesine acı haberi yetkililer verdi. Kayseri 1'inci Komando Tugay Komutanlığı'nda görev yaparken geçici görevle Afrin'e giden Orhan Sürmen'in şehit haberini alan aile fertleri gözyaşlarına boğuldu. Bekar olan Orhan Sürmen'in şehit olduğunu duyan yakınları ve komşuları baba evine akın etti. Baba ocağına ve sokağa Türk bayrakları asıldı.

 

YORUMLAR
  Nazım Hikmet 116 yaşında
Nazım Hikmet 116 yaşında

İlginizi çekebilecek diğer haberler