A24.com.tr » dünya » David Rockefeller kimdir öldü mü kaç yaşında 5 büyük aile ne iş yapıyor yahudi mi?

David Rockefeller kimdir öldü mü kaç yaşında 5 büyük aile ne iş yapıyor yahudi mi?

David Rockefeller kimdir öldü mü kaç yaşında 5 büyük aile ne iş yapıyor yahudi mi?

Dünyanın önde gelen zenginlerinden biri olan ve dünya ekonomisine yön verdiği söylenen David Rockefeller kimdir öldü mü kaç yaşında 5 büyük aile ne iş yapıyor yahudi mi? işte detaylar...

 Dünyaca ünlü banker ve milyarder David Rockefeller, 101 yaşında hayatını kaybetti.

DAVİD ROCKEFELLER KİMDİR?

David Rockefeller, 12 Haziran 1915'te New York'ta dünyaya geldi. Eğitim hayatının ardından iş hayatına atılan David Rockefeller, Standart Oil Company şirketinin kurucusu olan ve şirketin petrolden elde ettiği mirasıyla günümüzün Rockefeller Şirketler Grubu'nun kurucusu John D. Rockefeller'in büyük oğludur.

Aynı zamanda David Rockefeller, Chase Bank'ın eski başkanıdır ve günümüzdeki uzantısı JPMorgan Chase'in ortaklarındandır. New York şehrindeki sayılı milyarderlerden birisidir.

2008 yılında Harvard Üniversitesi'ne yaptığı 100 milyon dolar'lık bağış, oldukça dikkat çekmiştir. David Rockefeller'in sahip olduğu şirketler, yönettiği ve yardımda bulunduğu vakıf/fonlar, sivil organizasyonlar ve dernekler başta 1904 yılında kurulmuş olan Rockeller Vakfı, dünya genelinde öğrencilere gelecek vaat eden ve ülkeler arası siyasetlerde etkin rol oynayan bir etkendir.

YORUMLAR
  Çukur dizisi oyuncu kadrosu ve karakter analizleri (Çukur'da kim, kimdir?)
Çukur dizisi oyuncu kadrosu ve karakter analizleri (Çukur'da kim, kimdir?)