A24.com.tr » dizi haber » Chernobyl 1. sezon 1. bölüm hd izle

Chernobyl 1. sezon 1. bölüm hd izle

Chernobyl 1. sezon 1. bölüm hd izle

Ukrayna’daki Çernobil felaketini merkezine alarak HBO yapımı “Chernobyl” isimli mini diziye başladı. Dizinin ilk bölümü 6 Mayıs'ta yayınlandı.

Neredeyse her döneme damga vuran yapımlarıyla dikkat çeken HBO, bu kez “Chernobyl” isimli diziyi izleyicilerle buluşturacak.

Beş bölümlük mini dizi, 26 Nisan 1986 tarihinde Ukrayna Pripyat şehrinin yaklaşık 15 kilometre uzağında bulunan Çernobil şehrinde konuşlu olan Çernobil Nükleer Santrali’nde meydana gelen nükleer kaza felaketini konu alacak.

Yaşanan felaketin öncesini ve sonrasında ortaya çıkan korkunç sonuçları karşımıza çıkaracak “Chernobyl”in senaristi Craig Mazin, yönetmeni Johan Renck, başrollerini ise Stellan Skarsgard, Emily Watson, Jessie Buckley, Adam Nagaitis ve Jared Harris’in üstleniyor. 

Chernobyl dizisi çıktığından sonra Dünya'da ilgi odağı haline geldi. Hemen hemen her bölümü izleyenleri büyülüyor. Chernobyl, ilk iki bölümüyle kalitesini belli etmiş belgesel tadında mini bir dizi.

Neyle karşılaşacaklarını bilmeden ölüme giden o insanların hikayesi hem hüzünlü hem tüyler ürpertici. yıllardır bu konuda okumuş, araştırmış olmama rağmen sanki ilk defa haberim olmuş gibi hissettim, kesinlikle etkileyici. devamını merakla bekliyoruz. dizinin rusça olmama nedenini anlıyorum fakat o native ingilizcenin atmosferi bozduğu gayet açık. ama dizinin kalitesi buna takılmamanızı sağlıyor.

CHERNOBYL 1. SEZON İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

  

YORUMLAR
  Burçlara göre yaz aylarında tercih edilen içecekler
Burçlara göre yaz aylarında tercih edilen içecekler