A24.com.tr » ekonomi » Bakan Albayrak açıkladı: Milli Maden Politikası hayata geçiyor

Bakan Albayrak açıkladı: Milli Maden Politikası hayata geçiyor

Bakan Albayrak açıkladı: Milli Maden Politikası hayata geçiyor

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, yaptığı açıklamada ilk modelinin bu yıl uygulamaya geçmesi beklenen Milli Maden Politikasının Eylül sonunda devreye alınacağını kaydetti.

İşte özellikle enerji piyasalarının yakından takip ettiği o açıklama ve bakanın açıklamasının satıraraları.

Bakan Albayrak "Yerli kömürde önemli adımlar atacağız. Kül taşıma ilk örneklerimizden biri olacak. Bu modelimize baktığımızda her 1000 megabayt santral, 1000 kişiye istihdam sağlayacak. Bunun ithal enerji tarafını karşımıza koyduğumuzda ise 1.2 milyar metreküp doğalgaza eşdeğer. Yani, yıllık 300-400 milyon dolarlık bir tasarruf elde edeceğiz. Güneş ve rüzgarın yanında yerli kömürü de dahil edeceğiz" dedi

"MADENCİLİK AÇISINDAN DÖNÜŞÜME GİRECEĞİZ"

Bakan Albayrak sözlerine şöyle devam etti: "Bunun çevresel tarafı dışında, çok daha aktif bir model yapacağız. İş sağlığı ve güvenliği, saha uygulamaları, eğitim noktasında, sadece kamuya değil, özel sektörle birlikte bunlarla ilgili ciddi bir denetim mekanızması oluşturacağız. Kolay bir süreç değil, yeni başladık. Her alanda koyduğumuz hedefler, kurumsallaşma, profosyenelleşme, çevresel anlamda, verimilik anlamında ve madencilik sektöründe her anlamda gelişmeye devam edeceğiz. Madencilik açısından önemli bir dönüşüme gireceğiz.

Bakan Albayrak, Çanakkale'de önemli açıklamalarda bulundu

"MİLLİ MADEN POLİTİKAMIZ DEVREYE GİRECEK"

Türkiye yeraltı ve yer üstü zenginliklerini aktif kullanacak bir döneme başladı diyebiliriz. Eylül sonuna kadar, Milli Maden Politikamız devreye girecek. İlk modelimizi, inşallah bu sene uygulayacağız"

YORUMLAR
  Telefonların şarj süresi tarihe karışıyor! Akıllı telefonlar 12 dakikada şarj olacak....
Telefonların şarj süresi tarihe karışıyor! Akıllı telefonlar 12 dakikada şarj olacak....