A24.com.tr » dünya » Avrupa Birliği'nden Trump'a Kudüs tepkisi

Avrupa Birliği'nden Trump'a Kudüs tepkisi

Avrupa Birliği'nden Trump'a Kudüs tepkisi

Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyacağına yönelik açıklamalarına Avrupa Birliği'nden tepki gelirken, yapılan açıklamada bu kadarın bölgeyi yeniden karanlığa sürükleyeceği ifade edildi.

ABD Başkanı Trump'ın gündemi sarsan Kudüs açıklamasına Avrupa'dan da sert eleştiriler geliyor. Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkentini olarak tanıyacağına yönelik açıklamasına sert tepki gösterdi.

AB Yüksek Temsilcisi Mogherini, Trump'ın Kudüs kararı ile ilgili "bizi tekrar karanlık zamanlara döndürür" açıklamasında bulundu.

Mogherini, dün de ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasıyla ilgili açıklamasından dolayı ciddi endişe duyduklarını belirtmişti.

Mogherini, yaptığı yazılı açıklamada, AB'nin tutumunun değişmediğini ifade ederek, müzakereler yoluyla iki tarafın da beklentilerini karşılayacak şekilde ve Kudüs'ün gelecekte iki devletin de başkenti olmasını sağlayan bir çözümün bulunması gerektiğini vurgulamıştı 

,

Kanal D'den tepki çeken Çerkes sahnesi

YORUMLAR
  Adriana Lima ile Metin Hara ilişkisinde büyük sürpriz!
Adriana Lima ile Metin Hara ilişkisinde büyük sürpriz!

İlginizi çekebilecek diğer haberler