A24.com.tr » eğitim » AUZEF ders seçme işlemleri nasıl yapılıyor? - AUZEF kayıt yenileme

AUZEF ders seçme işlemleri nasıl yapılıyor? - AUZEF kayıt yenileme

AUZEF ders seçme işlemleri nasıl yapılıyor? - AUZEF kayıt yenileme

İkinci üniversite eğitimlerini AUZEF üzerinden tamamlayan öğrenciler ikinci dönemde ders seçme ve kayıt yenileme işlemlerinin ne zaman ve ne şekilde yapacaklarını araştırıyor.

İstanbul Üniversitesi Uzaktan ve Açıköğretim Fakültesi (AUZEF) öğrencileri için ikinci dönem kayıtları başladı. İkinci dönemden ders almaya hak kazanan öğrenciler AUZEF sistemi üzerinden ders seçme işlemlerini tamamlarken, kayıt yenileme ve harç ücretlerinin nasıl yapılacağını araştırıyor. İşte AUZEF'ten yapılan açıklama ve kayıt yenileme kılavuzu... 

AUZEF KAYIT YENİLEME NASIL YAPILIR?

Kayıt yenileme, her akademik yarıyılın başında o yarıyıla ait ders seçimleri sonucunda oluşan eğitim-öğretim ücretlerinin takvimde belirlenen tarihlerde ödenmesi koşuluyla yapılması gereken zorunlu bir işlemdir.

Kayıt yenileme, sınav organizasyonuna kadar birçok akademik ve idari çalışmaları etkilediği için belirlenen tarihler arasında yapılması gerekir. Kaydını yenilemeyen öğrenciler, kayıt yenilemedikleri dönemde sınavlara giremez ve öğrencilik haklarından yararlanamazlar. Bu nedenle öğrenime devam etmek isteyen öğrencilerin kayıt yenilemeleri gerekmektedir. Kayıt yenilenmediği takdirde kayıt silinmeyip, sistemde ‘’KAYIT YENİLEMEDİ” olarak görülecektir. Sonraki dönemlerde kayıt yenileme işlemini gerçekleştirildiği takdirde “DEVAMLI ÖĞRENCİ” statüsüne geçilecektir. Kaydın yenilenmediği dönemler için borçlandırma yapılmamaktadır. Okunmayan dönemin ücretinin gelecek dönemde ödenmesi gerekmez.

YORUMLAR
  Zengin iş adamlarının görgüsüzlükte sınır tanımayan çocukları!
Zengin iş adamlarının görgüsüzlükte sınır tanımayan çocukları!