A24.com.tr » medya » Atatürk Sansürüne Star TV'den açıklama geldi

Atatürk Sansürüne Star TV'den açıklama geldi

Atatürk Sansürüne Star TV'den açıklama geldi

Kanaldan önceki akşam yayınladığı filmde Atatürk sahnesinin makaslanmasıyla ilgili açıklama geldi.

 Star TV’de önceki akşam yayınlanan Kaçma Birader filminde yer alan karakol sahnesindeki Anıtkabir ve Atatürk replikleri yayınlanmamıştı. Karakterin "Atatürk ile görüşecektim. Ne, Atatürk öldü mü? Hayır Atatürk ölmedi kalbimizde yaşıyor" sözleri, hakaret ve küfür olmamasına karşın sansürlendi.

4 Mart 2016’da vizyona giren, senaryosunu Emrah - Murat Kaman kardeşlerin yazdığı, başrollerini Zafer Algöz, Melek Baykal, Emrah Kaman, Nejat Uygur ve Necip Memili’nin paylaştığı Kaçma Birader filmindeki makaslanan sahneyle ilgili Star TV'den açıklama geldi.

Star'ın, resmi Instagram hesabından yaptığı açıklama şöyle:

"Star TV'de yayınlanan 'Kaçma birader' adlı film, içeriğinden çıkarılan bir sahneden dolayı sosyal medyanın gündeminde yer almıştır.

Bazı haber ve yorumlarda çıkarılan bu diyaloğun farklı noktalara çekildiği ve çarpıtıldığı görülmekedir...

Şunu belirtmek isteriz ki; bu sahnenin yer almamasının nedeni yorumlarda iddia edildiği gibi Atatürk adının silinmesi değil, tam aksine büyük kurtarıcının hatırasına duyulan derin saygıdır.

Bir komedi filminde Yüce Önder'in adının geçtiği böyle bir repliğin yayınlanmasının uygun olmadığı kanaatine varılmıştır.

Star TV, Büyük Önder'imiz Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi hatırasını korumak adına, söz konusu telefon şakası sahnesini yayınlamama kararı almıştır. Kamuoyuna ve değerli izleyicilerimize saygıyla duyurulur."

YORUMLAR
  • Bu içeriğe 2 yorum yapıldı.
  • R.A. 2019-01-15 23:36:32

    Sayın editör, bu millet ólmûş herhalde ses seda çıkmıyor! Yok yok ölselerdi selalarını duyardık değilmi? Ha! O zaman bunlar kendilerini eğlence programları ve boş dizi, filimler seyretmekten habere vakit ayıramıyorlar anlaşılan. ARKADAŞLAR SÜRE DOLMUŞTUR VE DOĞRU CEVAP VERME TEŞEBBÜSÜNDE BULUNANDA OLMADIĞİNA GÖRE TATIL HAKKIDA IPTAL EDİLMİŞTİR DUYURULUR. MERAK EDENLER İÇİN SORUNUN CEVABI ŞUDUR : MİHAİL GORBAÇOV, ÇEVRESINDEKİ ÜLKEYİ YÖNETEN ARKADAŞLARINA, ÜLKEYI ÖLÜLER DEĞİL CANLI OLAN BİZ YÖNETELİM DEMİŞTİ. BAKTIKİ KİMSE DEDİĞİNİ ANLAMIYOR. ODA ÜLKEYİ TERKETTİ VE ARKASINDAN SSCB ÇÖKTÜ.

  • R.A. 2019-01-12 15:27:08

    Birzamanlar, yakın denilecek bir tarihde MİHAİL GORBAÇOV diye birisi vardı birçok insan bilir. BU LİDER KOSKOCA ÜLKESİNİ NEDEN TERKETTİ! Lûtfen bu sorunun ceuabını bilenler, bu siteye yorumlarını yazsınlar. Doğru cevabı vereme MERSİN İLİNDE BİR HAFTALIK OTEL KONAKLAMA MÜKAFATI imkanı vereceğim. Sözkonusu mükafaat bir kişiliktir, süreside 3 gündür. Süre başlamıştır. Ayın 15'i saat 17.00'de sona erecektir. En doğru cevap arasından bir tanesini seçme hakki bana aittir. İLGİLİ ARKADAŞLARA DUYURULUR. Telefon numarası bırakırlarsa ben o numaradan kendilerine ulaşırım. DİKKAT! CEVAP YORUMLARINIZI BU SİTEDEN TAKİP EDECEĞIM ARKADAŞLAR KOLAY GELSİN. Bu bir şaka değildir. Gerçektir. Seçtiğim kişiyi, ayın 15'i saat 19'00 'da bu yorum köşesinde yazılı olarak yazacağım ve kendisine verdiği Tlf.'dan ulaşacağım. Not Tabiki bu haber sitesh izin verirse onlar izin vermezlerse olmaz bilginize!

  Televizyon dünyasının unutulmaz karakterleri
Televizyon dünyasının unutulmaz karakterleri