A24.com.tr » eğitim » AÖF sınav giriş yeri öğren - AÖF sınava nerede gireceğim öğren - AÖF sınavlar saat kaçta?

AÖF sınav giriş yeri öğren - AÖF sınava nerede gireceğim öğren - AÖF sınavlar saat kaçta?

AÖF sınav giriş yeri öğren - AÖF sınava nerede gireceğim öğren - AÖF sınavlar saat kaçta?

Binlerce açıköğretimlinin merakla beklediği senenin ilk sınavları için sınav giriş yerleri açıklandı. AÖF vize sınavlarının nerede yapılacağını öğrenmek isteyenler beklediği haberi nihayet aldı.

 AÖF sınav giriş yerlerinin açıklanmasıyla birlikte öğrencilerde büyük bir telaş başladı. Sınava girecek olan kişiler son hazırlıklarını yapmaya başlarken sınav yerleri için bilgi edinmeye çalışıyor.

ÖF sınav giriş yerleri bugün açıklanır mı? Heyecanlı bekleyiş sona erdi. Açıköğretim AÖF güz dönemi sınavları yakın bir zamanda başlamak üzere. Peki, aöf sınav giriş yerleri belli oldu mu? Sınavlar ne zaman başlayacak? AÖF sınav tarihleri ne zaman gerçekleşecek?  İşte tüm bilgiler....

AÖF SINAV GİRİŞ YERİ ÖĞRENME İÇİN TIKLA

AÖF SINAV GİRİŞ YERLERİ

 Açıköğretim AÖF sınav giriş yerleri açıklandı. Sonuçlara sitemizde olacaktır.  https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim giriş belegelerine ise buradan ulaşabileceksiniz

AÖF SINAVLARI NE ZAMAN

Güz Dönemi Ara Sınavı: 24-25 Kasım 2018 arasında gerçekleşecek. Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı: 12-13 Ocak 2018 tarihinde olacaktır. Bahar Dönemi Ara Sınavı: 13-14 Nisan 2019 2018-2019 Öğretim Yılı Üç Ders Sınavı ise: 20 Temmuz 2019'da gerçekleşecektir. 

AÖF GÜZ DÖNEMİ SINAVINA GİRECEK ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

Sınav merkezi tercihi, sınav organizasyonu başladıktan sonra yapılırsa bir sonraki sınavlar için geçerli olur. Bu nedenle öğrenciler, sınav merkezi tercihi yaptırırken aşağıda verilen tarihleri ve açıklamaları göz önünde bulundurmalıdırlar. Güz Dönemi Ara Sınav:   8 Ekim 2018  (son tarih)  Söz konusu tarihe kadar sınav merkezi tercihi yapanlar, güz dönemi ara sınavına ilgili sınav merkezinde girebilir.

AÖF'TE ÜSTTEN DERS ALMANIN ŞARTLARI NELER

AÖF'te bazı değişiklikler yapıldı. Dönem derslerini geçemeyen öğrenciler diğer dönemlerden ders alabilecek mi? AÖF'te üstten ders almanın şartları neler?Anadolu Üniversitesi AÖF sınav yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik 18 Ocak 2017 tarihli Resmi Gazete'de yayınlandı. Yönetmelik değişikliği ile Lisans programlarında 1 inci yarıyılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenci 5 inci ve 7 nci yarıyıllardan; 2 nci yarıyılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenci 6 ncı ve 8 inci yarıyıllardan; 3 üncü yarıyılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenci 7 nci yarıyıldan; 4 üncü yarıyılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenci ise 8 inci yarıyıldan ders alamayan öğrenciler, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I-II, Türk Dili I-II ve Yabancı Dil I-II derslerini alabilecek.

YORUMLAR
  Ünlü şarkıcı Berkay dünya evine girdi
Ünlü şarkıcı Berkay dünya evine girdi