A24.com.tr » yaşam » AKP'den dolar açıklaması: Kendinden geçme hali içinde

AKP'den dolar açıklaması: Kendinden geçme hali içinde

AKP'den dolar açıklaması: Kendinden geçme hali içinde

Sabah saatlerinde büyük bir dalgalanma yaşayan dolar 6 TL'yi geçmişti. Konuyla ilgili açıklama AKP Grup Başkanı Naci Bostancı'dan geldi. Bostancı, dolar için "kendinden geçme hali" ifadesini kullandı.

AKP Grup Başkanı Naci Bostancı hızla yükselen dolar için, "Dolar şimdi çılgın bir partide kendinden geçme hali içinde. Derinlik sarhoşluğu gibi sürekli başkalarının katılımıyla akıldan ipini koparmış bir şekilde gidiyor" dedi.

Naci Bostancı, 6.30'u gören dolar/TL kuruna ilişkin olarak kişisel Twitter hesabında açıklamalarda bulundu.

"Türkiye büyüyüp güçlendikçe önündeki yol dikleşiyor. Bu millet bu kader tepesini aşacak" diyen Bostancı, "Toplumsal algıdaki bozulmanın önemli bir kısmını 'içeride dışarıda' manipülatif hareketler oluşturur. Eğer doğrudan toplumun kendisi bu manipülasyonları reddetme yönünde bir tavır sergilerse 'manipülatör' kendi zayıf girişimiyle baş başa kalır" ifadesini kullandı.

"TL'nin kazandırma gücünü görmek doğru"

Bostancı, sözlerine şöyle devam etti:

"Türkiye'nin 'anlık, ve kimin kazanıp kimin kaybedeceğinin asla kestirilemeyeceği' paritelerine bakarak davranmak yerine uzun dönemli paritelere bakarak TL'nin kazandırma gücünü görmek doğru ekonomik tutumlar için

önemlidir. Dolar şimdi çılgın bir partide kendinden geçme hali içinde.

"Bu çılgınlığa da dışarıdan bakalım"

Derinlik sarhoşluğu gibi sürekli başkalarının katılımıyla akıldan ipini koparmış bir şekilde gidiyor. Ancak bu çılgın parti muhakkak bitecek yine ekonomi kendi gerçekliğine dönecek. O gün kaybedenlerden olmamak için her 'çılgınlık' gibi bu çılgınlığa da dışarıdan bakmak yerinde olur. Türkiye'nin geçmiş tecrübeleri, üretim kapasitesi, imkanları, potansiyeli ve aklı üzerine analitik muhakeme sahibi olanlar şüphesiz bu dönemsel 'halisünasyonlara' kapılmayacaklardır."


500 Milyona özel PS4 tanıtımı

YORUMLAR
  Sinema Tarihinin en beğenilen 100 Filmi...
Sinema Tarihinin en beğenilen 100 Filmi...

İlginizi çekebilecek diğer haberler