A24.com.tr » yaşam » Afrin kırsalındaki son köyde de kontrol sağlandı

Afrin kırsalındaki son köyde de kontrol sağlandı

Afrin kırsalındaki son köyde de kontrol sağlandı

TSK'nın Özgür Suriye Ordusu'yla birlikte Afrin'e doğru ilerleyişi sürerken Afrin kırsalındaki son yerleşim noktası olan Der Mişmiş Köyü'nde de kontrol sağlandı.

Afrin kent kuşatmasına hazırlanan TSK, kırsal alandaki son yerleşim birimi olan Der Mişmiş'te kontrolü sağladı.

Afrin kent merkezini kuşatan TSK ve Özgür Suriye Ordusu güçleri, kent merkezinin güneydoğusundaki son nokta olan Der Mişmiş köyüne yönelik öğle saatlerinde operasyon başlattı. Operasyon öncesi Halidiye bölgesinde toplanan Özgür Suriye Ordusu güçleri harita üzerinde harekat planlarını belirledikten sonra zeytin tarlasında öğle namazı kılıp hep birlikte dua etti.

Daha sonra Der Mişmiş köyü yakınlarına gelen ÖSO güçleri burada gruplara ayrılarak iki ayrı noktadan harekete geçti. ÖSO güçlerinin ilerleyişi sırasında köyün yüksek noktasına bulunan teröristlerin inşa ettiği gözetleme kulesinin bulunduğu noktada saptanan hareketlilik üzerine bölgeye sınırda konuşlu birlikler tarafından peş peşe Fırtına obüsleri ile top atışları yapıldı. Top atışlarının ardından bölgeden dumanlar yükselirken, ÖSO güçleri de dokçalar ile teröristlerin bulunduğu noktaları ateş altına aldı.

ÖSO güçleri ulaştıkları ve büyük ölçüde boşaltılmış olan köyde kontrolü sağladı. Bu sırada yapılan kontrolde köyün birçok noktasına patlayıcı tuzaklandığı belirlendi. Tuzaklanmış patlayıcıların imhası için çalışma başlatılırken, ele geçirilen köyün Afrin'in güneydoğusundaki son nokta olduğu kaydedildi.

Öte yandan TSK ve ÖSO, Afrin'in Şeyh Abdurrahman ve Kela köylerini de teröristlerden temizledi. 

YORUMLAR
  Ünlüler hain saldırıya isyan etti!
Ünlüler hain saldırıya isyan etti!

İlginizi çekebilecek diğer haberler