A24.com.tr » eğitim » Açıköğretim (AÖF) sınav sonuçları açıkladı! Öğrenmek için tıklayınız!

Açıköğretim (AÖF) sınav sonuçları açıkladı! Öğrenmek için tıklayınız!

Açıköğretim (AÖF) sınav sonuçları açıkladı! Öğrenmek için tıklayınız!

Anadolu Üniversitesi Bahar Dönemi final sınavları 24-25 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Sınav sonuçları 13 Haziran tarihiyle açıklandı. İşte AÖF sınav sonuçları sorgulama sayfası!

Eğitim hayatına Açık Öğretim Üniversitesi'nde devam eden öğrenciler için heyecanlı bekleyiş bugün sona erdi. AÖF sınav sonuçları bugün açıklandı. 

AÖF SINAV SONUÇLARI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

AÖF 3 DERS SINAVI BAŞVURU TARİHLERİ VE SINAV MERKEZLERİ

Anadolu Üniversitesi bahar dönemi final sınavları sonuçları ile beraber öne çıkan bir diğer konu ise, 3 ders sınavı durumunda. Kurumun resmi internet sitesinde 3 ders başvuru tarihleri hakkında bilgi verilirken, sınav merkezleri de paylaşıldı.

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin lisans veya önlisans programlarında kayıtlı öğrencilere bahar dönemi dönem sonu sınavlarından sonra tanınan üç ders sınav hakkı, Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Üç Ders Sınav Hakkı Uygulama Usul ve Esaslarında belirlenen usul ve esaslar çerçevesinde yürütülür.

AA, AB, BA, BB, BC, CB, CC NOTLARI NE ANLAMA GELİYOR?

Bu harf notları geçerli yani başarılı harf notları arasında yer alıyor. Bu notları elde ede öğrenciler sırasıyla en yüksek AA olacak şekilde o derse ait başarı ortalamasını öğrenmiş oluyor.

CD, DC VE DD HARF NOTLARI GEÇERLİ Mİ?

Bu notlar koşullu geçerli harf notları arasında yer alıyor. Yani öğrencinin AGNO'su (ağırlıklı genel not ortalaması) 2.00'ın üzerindeyse öğrenci bu derslerden geçmiş sayılıyor. Ancak AGNO 2.00'ın altındaysa bu dersler yeniden alınıp AGNO yükseltilebiliyor. CD, DC ve DD harf notları yükseltmelerde kullanılabilen dersler içerisinde yer alıyor.

FF HARF NOTU NE DEMEK?

FF harf notu öğrencinin almış olduğu dersten başarısız olduğu anlamına geliyor. AGNO ayrımına bakmaksızın öğrencinin bu dersi yeniden alması gerekiyor.

YORUMLAR
  Çocukların yaramazlıklarının sınır tanımadığının ispatı fotoğraflar...
Çocukların yaramazlıklarının sınır tanımadığının ispatı fotoğraflar...